Ana Sayfa Haberler Katar, Zırhlı Araçlarda Yine Nurol Makina’yı Tercih Etti

Katar, Zırhlı Araçlarda Yine Nurol Makina’yı Tercih Etti

Katar Müşterek Özel Kuvvetler Komutanlığı, Nurol Makina’nın zırhlı araçlarına yönelik olarak, Katarlı Barzan Holding ile yeni bir mutabakat muhtırası imzaladı. Katar devleti tarafından savunma ile ilgili projelerin yürütülmesi maksadıyla kurulan Barzan Holding ise bu muhtıranın konusu olan faaliyetler kapsamında Nurol Makina ile bir anlaşma imzaladı. Katar Savunma Bakanlığı, gelişmeyi 23 Ağustos’ta duyurdu.

Nurol Makina, bu proje kapsamında, 2 parti halinde araç teslimatı gerçekleştirecek. İlk parti 2021 yılında, ikinci parti ise 2022 yılında teslim edilecek.

Yapılan duyuruda, teslim edilecek araçların modeline ilişkin bir bilgi yer almadı ancak araçlar türü, “müşterek özel kuvvet araçları” (joint special forces vehicles) şeklinde ifade edildi. Konuyla ilgili paylaşılan fotoğraflarda ise Nurol Makina’nın taktik tekerlekli zırhlı araçlar ailesinden, farklı konfigürasyonlardaki EJDER YALÇIN ve YÖRÜK araçları olduğu görüldü.

Nurol Makina, önceki yıllarda da Katar Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları kapsamında, 342 adet EJDER YALÇIN ve 214 adet YÖRÜK için anlaşma imzalamıştı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.