Ana Sayfa Haberler Katmerciler, EREN ve HIZIR II’nin Lansmanını IDEF 2021’de Yapacak

Katmerciler, EREN ve HIZIR II’nin Lansmanını IDEF 2021’de Yapacak

Katmerciler, IDEF 2021’de, iki yeni zırhlı aracının lansmanını yapacak. 15 yaşında terör şehidi olan Eren Bülbül’ün adının verildiği 4×4 Meskun Mahal Müdahale Aracı EREN ve 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı HIZIR II, ilk kez sektörün beğenisine sunulacak.

EREN, Katmerciler’in zırhlı muharebe aracı HIZIR’dan daha küçük ölçekli bir araç olarak tasarlandı. Düşük silueti, dar ve kısa gövde yapısı, kısa dönüş yarıçapı ile meskûn mahalde yüksek manevra ve performans sergileyecek yapıya sahip. Araç, yüksek karın altı mesafesi, gelişmiş tırmanma ve yan eğim kabiliyetleri, yüksek yaklaşma ve uzaklaşma açıları ile dikkat çekiyor.

Yüksek balistik korumaya sahip araç, ileri zırhlı teknolojisiyle mayınlara ve el yapımı patlayıcılara karşı güçlü koruma sağlıyor. Araç, hem şehir içi hem kırsal kesimlerde rahat kullanımıyla dikkat çekerken farklı iklim koşullarına uyum sağlayacak şekilde geliştirildi. Uzaktan kumandalı stabilize silah sistemiyle hareket halinde ve hareketli hedeflere atış yapabiliyor, otomatik hedef takip sistemi bulunuyor.

Katmerciler’in lansmanını yapacağı ikinci araç ise 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı HIZIR II olacak. HIZIR II, personel sayısından oturma düzenine, görüntü açısının genişletildiği ön camdan stepnenin yerine kadar aracın ve personelin operasyon gücünü artıran, personele kullanım kolaylığı ve konfor sağlayan yeni özelliklerle donatılmış, daha dengeli, daha güçlü bir araç olarak öne çıkıyor.

Katmerciler, standında, ayrıca, 4×4 Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı KIRAÇ ile Orta Sınıf 2. Seviye İnsansız Kara Aracı Uzaktan Kumandalı Atış Platformu UKAP’ı da sergileyecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.