Ana Sayfa Haberler Katmerciler, 2020’deki 274 Milyon Liralık İhracatıyla Ödül Aldı

Katmerciler, 2020’deki 274 Milyon Liralık İhracatıyla Ödül Aldı

Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci

Katmerciler, 2020 yılında yaptığı 274 milyon liralık ihracatla Ege İhracatçı Birlikleri üyeleri arasında savunma ve havacılık sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren 2. şirket oldu ve bu başarısı nedeniyle Ege İhracatçı Birlikleri’nden bir ödül aldı. Ödül, 24 Kasım’da düzenlenen “İhracatın Yıldızları” töreninde verildi.

Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ihracat odaklı faaliyete devam edeceklerini belirterek, “2020 yılında 274 milyon liralık ihracat gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attık. İhracat performansımızı artırarak devam ettireceğiz.” dedi.

HIZIR II 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

Halka açıldıkları 2010 yılında, gelirlerinin en az yüzde 50’sini ihracattan elde etme hedefini açıkladıklarına dikkat çeken Katmerci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hedeflediğimiz yolda ilerliyoruz. 2010-2020 arasındaki on yıllık dönemde toplam gelirlerimiz içinde ihracatın ortalama payı yüzde 54 olarak gerçekleşti. 2020 yılında bu oran yüzde 78’e yükseldi. 2020’de 353 milyon liralık gelirimizin 274 milyon lirasını ihracattan elde ettik. Dünyanın 65 ülkesine ihracat yapan bir şirket olarak mevcut yurt dışı pazarlara daha derin nüfuz etmeye çalışırken, yeni pazar arayışlarımız da devam ediyor.”

ATEŞ 4×4 Zırhlı Sınır Güvenliği Aracı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.