Ana Sayfa Haberler Katmerciler, UKAP ile SSM ROBOİK’e Hazır

Katmerciler, UKAP ile SSM ROBOİK’e Hazır

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

Türk savunma sanayisinde insansız kara araçları konusunda çözümü bulunan az sayıdaki firmadan birisi olan Katmerciler, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından düzenlenen ROBOİK yarışmasına sağladığı destekler ve insansız kara araçları alanındaki faaliyetleri ile ilgili 6 Aralık’ta bir basın bülteni yayınladı.

Katmerciler, ödül töreni 14 Aralık’ta, İnsansız ve Akıllı Sistemler Çalıştayı ile birlikte düzenlenecek olan yarışmanın gümüş sponsorları arasında yer alıyor. Mevcut portföyünde uzaktan kumanda edilebilen zırhlı iş makineleri de bulunan Katmerciler’in, insansız kara araçları alanındaki son atılımı ise Mayıs ayında gerçekleştirilen IDEF sırasında sergilediği Uzaktan Kumandalı Atış Platformu (UKAP) olmuş ve bu ürün ile Katmerciler, fuar sırasında taktik tekerlekli veya paletli zırhlı araçlar sergileyen kara aracı üreticisi firmaların arasından sıyrılmayı başarmıştı.

IDEF sırasında üzerinde uzaktan komutalı silah sistemi entegre edilmiş şekilde sergilenen UKAP, gözetleme, yaralı kurtarma, mühimmat taşıma ve mayın temizleme başta olmak üzere pek çok farklı şekilde konfigüre edilebiliyor. UKAP, üzerine yangın söndürme ekipmanı entegre edilmesi halinde, kimyasal yangınlar ve orman yangınlarına karşı da kullanılabiliyor. Birden fazla sayıda UKAP aracını, uydu bağlantısı üzerinden grup halinde hareket ettirebilmek de mümkün.

 2,337 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.