Ana Sayfa Haberler Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Otokar Central Asia’nın Kuruluş Belgesini, Ali Yıldırım Koç’a Takdim Etti

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Otokar Central Asia’nın Kuruluş Belgesini, Ali Yıldırım Koç’a Takdim Etti

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, global bir marka olma hedefi ile yurt dışı iştiraklerinin arasına Kazakistan’da kurulan Otokar Central Asia’yı ekledi. Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Otokar Central Asia şirketinin kuruluş belgesini Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım Koç’a teslim etti.

Otokar, yurt dışındaki varlığını kuvvetlendirmeye devam ediyor. Fikri mülkiyet hakları kendine ait ürünleriyle 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Otokar; Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Romanya’nın ardından Kazakistan’da da şirket kurdu. Otokar, Kazakistan Nur-Sultan’daki Astana International Financial Center’da (AIFC) kurduğu “Otokar Central Asia Limited” isimli yeni şirketiyle, başta Kazakistan olmak üzere, Orta Asya bölgesindeki mevcut ve potansiyel kullanıcılarına yakın olmak ve bölgedeki satışlarını artırmayı amaçlıyor.

Halihazırda askeri ve ticari ürünleri Kazakistan ve Orta Asya bölgesinde aktif olarak kullanılan Otokar, yeni şirketi ile bölgede ortak ürün geliştirme, yerel iş ortaklıkları, yerel üretim, teknoloji transferi gibi farklı iş birliği fırsatlarını da değerlendirmeyi hedefliyor. Otokar, bu girişimiyle Türkiye’nin ihracatına da katkı sağlayacak.

 1,289 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.