Ana Sayfa Haberler KBRN OTAĞ’ın Faaliyetleri Başlıyor: Yol Haritası Belirlenecek

KBRN OTAĞ’ın Faaliyetleri Başlıyor: Yol Haritası Belirlenecek

Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) teknolojileri alanında Odak Teknoloji Ağı (OTAĞ) tanıtım toplantısı, Savunma Sanayii Başkanlığında (SSB) gerçekleştirildi. SSB’nin 6 Aralık’ta paylaştığı basın bülteni ile duyurduğu toplantıda alınan karara göre; KBRN OTAĞ faaliyetleri bu yıl başlayacak ve yaklaşık 12 ay boyunca devam edecek. OTAĞ çalışmaları sonucunda, KBRN Teknoloji Yol Haritası hazırlanması hedefleniyor.

SSB tarafından; Türkiye’deki KBRN Teknolojileri alanında mevcut yeteneklerin belirlenmesi, dünyada yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, Türkiye’de kısa, orta ve uzun vadede çalışılması gereken teknoloji konularının tespit edilmesi amacıyla yürütülecek OTAĞ faaliyetleri, “Tespit/Teşhis Teknolojileri”, “Korunma Teknolojileri” ile “Dekontaminasyon Teknolojileri” odak çalışma grupları altında sürdürülecek.

Tanıtım toplantısına, Millî Savunma Bakanlığından, Türk Silahlı Kuvvetlerinden, ilgili bakanlıklardan, güvenlik güçlerinden, üniversite ve araştırma kuruluşlarından, savunma sanayisi firmalarından, ilgili SSB daire ve grup başkanlıklarından 200’ü aşkın temsilci katıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.