Ana Sayfa Haberler KC-46A Pegasus’taki Anlaşmazlık Çözülüyor

KC-46A Pegasus’taki Anlaşmazlık Çözülüyor

Amerikan Hava Kuvvetleri ve Boeing, KC-46A Pegasus uçaklarının Uzaktan Görüş Sistemi (Remote Vision System / RVS) üzerindeki anlaşmazlığı sona erdirecek nihai bir sözleşmeye imza attı.

Amerikan Hava Kuvvetleri ile Boeing arasındaki anlaşmazlık, RVS’nin KC-46A Pegasus uçaklarının havada yakıt ikmali sırasındaki bazı eksiklikleri üzerineydi. Boeing, 2 Nisan’da duyurulan anlaşma ile hükümete hiçbir ek ücret çıkartmadan bu eksiği gidermek için sistemi yenilemeyi kabul etti. Bu kapsamda, KC-46A Pegasus’larda kullanılacak RVS; havada yakıt ikmali operatörü için daha iyi görüntüleme sistemi ve havada yakıt aktarımını sağlayan ikmal borusunun (boom) kontrolünü kolaylaştıracak artırılmış gerçeklik gibi son teknolojilerden güç alan yenilikler içerecek.

Öte yandan Amerikan Hava Kuvvetleri, Boeing ile Yeni Koronavirüs Hastalığının (COVID-19) sektöre etkilerini azaltmaya yönelik bir anlaşmaya daha imza attı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.