Ana Sayfa Haberler Keyvan Havacılık 2023 Hedefine Asya ve Orta Doğu Bölgesi’ni Koydu

Keyvan Havacılık 2023 Hedefine Asya ve Orta Doğu Bölgesi’ni Koydu

Keyvan Havacılık CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keyvan, 2023 hedefleri kapsamında yaptığı açıklamada, Asya ve Orta Doğu bölgelerindeki projelere öncelik vereceklerini kaydetti. Keyvan Havacılık, 2023 hedeflerini, 13 Aralık’ta paylaştığı basın bülteni ile duyurdu.  

EASA tarafından verilen, uluslararası “LOA Type 1 DAT Sağlayıcı” sertifikasını alan Keyvan Havacılık, ürettiği güncel “Havacılık & Navigasyon Veri Tabanı” ile hem sivil hem de askeri uygulamalara yönelik hizmetler veriyor.

Mehmet Keyvan, 2022 yılında General Electric Aerospace ve ASELSAN ile yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çekti ve 2023 hedeflerini şöyle özetledi: “Dünyada geçerli EASA sertifikamızla birlikte tüm ülkelerin havayolu, hava limanları ve havacılık otoritelerine hizmet verebiliriz. Ancak rakiplerimizin daha zayıf olduğu Asya ve Orta Doğu öncelikli hedefimiz. Her yeni projeyle birlikte büyümeye devam ediyoruz. Her geçen gün aramıza katılan çalışan sayımız çoğalıyor. Dünya devleriyle ilişkilerimiz her geçen gün artarak devam ediyor ki bu da bizim için çok değerli. Yatırımlarımız da büyüdükçe artıyor.”

İstihdam Sayısı İki Katına Çıkacak  

2023 yılında artan müşteri sayısı ve projeler doğrultusunda istihdam sayısını ikiye katlamayı hedeflediklerini belirten Mehmet Keyvan “Şirketimizin bünyesinde an itibariyle 110 kişi istihdam ediliyor. Bu sayının yüzde 45’i kadın yüzde 55’i erkek.  Özellikle kadın çalışanlarımızın sayısının her geçen gün artması bizi çok mutlu ediyor. Havacılık sektöründe kadınlarımızı görmek çok gurur verici. Havacılık sektöründe görev yapan kadın çalışan sayısı her geçen yıl katlanarak artıyor. Keyvan Havacılık’ta da tüm departmanlarımızda kadın çalışan sayısında önemli artışlar yaşanıyor, biz de hedeflediğimiz minimum yüzde 50 sayısına nerdeyse ulaştık.  2023 yılında artan müşteri kitlemiz ve projelerimiz doğrultusunda istihdam sayımızı minimum ikiye katlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Sektöre dair öngörülerde de bulunan Mehmet Keyvan, 2023 yılının havacılık sektörü için iyi bir yıl olmasını beklediklerini ifade ederek şunları aktardı: “Pandeminin nerdeyse bitmiş olması ve sınırların açılmasıyla birlikte yolcu sayısında artışlar devam ediyor. Yolcu sayısıyla birlikte havalimanlarındaki yoğunluk ve uçuş sayılarında artış gözlemliyoruz. 2023’te artış devam edecektir. Öte yandan Rusya-Ukrayna savaşı operasyonel maliyetleri çok arttırdı. Rusya ve Ukrayna hava sahaları kısıtlandı. Bunun da anlamı bazı rotalarda kısıtlı hava sahaları nedeniyle rotaların uzaması anlamına geliyor. İlerleyen günlerde bu tarz sıkıntıları yaşayacağız. Ancak bu durum bazı ülkelere de kazandırabilir.”

Savaşın, sektörü operasyonel maliyetler bakımından etkilediğini belirten Keyvan “Pandemi gibi çok önemli bir toplumsal travmanın ardından patlak veren Rusya-Ukrayna savaşı, sektörü operasyonel maliyetler bakımından ciddi etkiledi. Savaşla birlikte yakıt maliyetleri inanılmaz boyutlara ulaştı. Biz de bu konuda çözümler ürettik. Rota analizi, performans yönetimi gibi sunduğumuz hizmetlerle yakıt ve zaman tasarrufu ile operasyonel maliyetlerin düşürülmesine katkı sağlayacak çözümler ürettik. Müşterilerimize kaliteli ve sürdürülebilir hizmet vermek her zaman en önemli amacımız oldu” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.