Ana Sayfa Manşet Keyvan Havacılık, ASELSAN ile Yaptığı İş Birliğiyle Askeri Kullanıcılar için de Veri Sağlayacak

Keyvan Havacılık, ASELSAN ile Yaptığı İş Birliğiyle Askeri Kullanıcılar için de Veri Sağlayacak

Keyvan Havacılık, SAHA EXPO’da, ASELSAN ile seyrüsefer veri hizmeti alanında bir iş birliği protokolü imzaladı. Firma böylece, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı’ndan (EASA) “Tip 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası” almasının ardından başlattığı iş birliklerine, bir yenisini daha ekledi. Keyvan Havacılık, 6-8 Ekim tarihlerinde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen İstanbul Airshow sırasında da GE Aerospace ile iş birliğine imza atmıştı.

Keyvan Havacılık; dünya genelinde 27.000’den fazla havalimanıyla; sivil, özel ve askeri kategorileri içeren 35.000’den fazla pistle; binlerce hava koridoru (airways), seyrüsefer yardımcısı (navaids), ara nokta (waypoint) ve havalimanına ilişkin prosedürler, kısıtlı bölgeler ve yasak bölgelerle ilgili havacılık ve navigasyon veri tabanı çözümleri sunuyor. Firma, “Tip 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası” ile havacılık ve navigasyon veri tabanı üretebilen Türkiye’deki ilk ve tek; dünyadaki dördüncü şirket konumunda bulunuyor.

Keyvan Havacılık tarafından üretilen askeri veri; arama-kurtarma ve muharebe operasyonlarında, devlet yetkililerinin uçuşlarında, silahlı kuvvetlerin uçtan uca güvenli uçuş planlamasında kullanılabiliyor. Firmanın hedeflerinden biri de Türkiye’de, bu alandaki dışa bağımlılığa son vermek.

Keyvan Havacılık’ın ürettiği güncel havacılık ve seyrüsefer veri tabanı, insanlı hava araçları ile yapılan operasyonların yanı sıra İHA ve SİHA’ların uçuşlarında da kullanılabiliyor.

Keyvan Havacılık CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keyvan, ASELSAN ile imzaladıkları iş birliği protokolü ile ilgili şunları söyledi: “ASELSAN, bünyesinde yer alan nitelikli mühendislik kadrosu ile başarısını kanıtlamış bir kurum. Böyle bir kurumla iş birliği içerisinde olmak bizi heyecanlandırıyor. İmzalanan bu protokolle birlikte Keyvan Havacılık ve ASELSAN arasında, seyrüsefer veri hizmeti alanında iş birliğine gidilecek. Yerli ve milli üretimin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde, yerli ve milli üretim yapan bu iki firmanın iş birliğinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.