Ana Sayfa Haberler Keyvan Havacılık, Hizmet Verdiği Firmalar Arasına AYJET’i de Kattı

Keyvan Havacılık, Hizmet Verdiği Firmalar Arasına AYJET’i de Kattı

Keyvan Havacılık ve AYJET Uçuş Okulu, seyrüsefer veri tabanı alanında iş birliği anlaşması imzaladı. İki kurum arasında imzalanan anlaşma ile Keyvan Havacılık, AYJET’in eğitimler için kullandığı simülatörlere, havacılık ve seyrüsefer veri tabanı hizmeti sunacak.

EASA LOA Type 1 DAT sağlayıcı sertifikasına sahip dünyanın 4’üncü; Türkiye’nin ise ilk ve tek firması olarak havacılık ve seyrüsefer veri tabanı üretimi yapan Keyvan Havacılık hem Türkiye’de hem de dünya çapında adını duyurmayı ve bilinirliğini arttırmayı sürdürüyor. Uçuş simülatörleri için seyrüsefer veri tabanı ihtiyacını karşılamak amacıyla Keyvan Havacılık’ı tercih eden AYJET, bundan böyle sadece Keyvan Havacılık’ın veri tabanını kullanacak.

Havacılık ve Seyrüsefer Veri Tabanı Alanında Göklere Türk İmzası

Keyvan Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Keyvan, konuya ilişkin açıklamasında; “Küresel pazarda yarattığımız farklar ile sürdürülebilir büyümemiz hızla devam ediyor. Havacılık ve Seyrüsefer Veri Tabanı hizmetimiz oldukça kapsamlıdır.

  • Uçak Aviyonik Üreticileri,
  • Havayollarının Uçuş Operasyonu Bölümleri,
  • Uçuş Planlama Sistemleri,
  • Havalimanları ve
  • Uçuş Simülatörlerinde,

kullanılmaktadır. Biliyorsunuz yerli üretimler ülkemiz için büyük bir öneme sahiptir. Havacılık sektöründe veri üretimi alanında bu ilki başardığımız için oldukça mutluyuz. Havacılık ve Seyrüsefer Veri Tabanı üretiminde, göklerde Türk imzasını atmak bizim için gurur kaynağıdır.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizde, özellikle yerli firmalarla iş birliğine gitmenin değerli ve kıymetli olduğunu belirten Keyvan, “AYJET simülatörleri için de veri üretimi anlaşması imzaladık. AYJET’in, Keyvan Havacılık’ı tercih etmesinden ve birlikte bir iş birliğine adım atmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. AYJET, daha önce bu hizmeti yurt dışından alıyordu. Şimdi yerli ve milli firmamızdan alması ile döviz kaynaklarının ülkemizde kalmasını sağlamış olduk. Her iki firma adına da hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.