Ana Sayfa Manşet Keyvan Havacılık, Küresel Arenaya İlk Adımını, GE Aerospace ile Başlattığı İş Birliğiyle Atıyor

Keyvan Havacılık, Küresel Arenaya İlk Adımını, GE Aerospace ile Başlattığı İş Birliğiyle Atıyor

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından verilen uluslararası “Tip 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası”nı alarak havacılık ve navigasyon veri tabanı üretebilen Türkiye’deki ilk ve tek; dünyadaki dördüncü şirket olan Keyvan Havacılık, alanında küresel bir firma olmak için ilk adımını attı. Firma, havacılık ve navigasyon veri tabanı hizmetini, GE Aerospace’in ürettiği uçuş yönetim sistemlerini (FMS) kullanan uçaklarda sunmaya başlayacak.

Keyvan Havacılık, GE Aerospace ile yaptığı iş birliği ile firmanın onaylı veri sağlayıcılarından biri haline gelecek. Böylece Keyvan Havacılık, derlediği havacılık ve navigasyon veri tabanını, GE Aerospace’in Uçuş Yönetim Sistemi’ni kullanan tüm havayollarına ve operatörlere sunma imkânına sahip olacak.

Keyvan Havacılık, Rekabeti Bir Üst Basamağa Taşıyacak

Keyvan Havacılık ile GE Aerospace, iş birlikleri ile ilgili imzaları, 6-8 Ekim tarihlerinde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen İstanbul Airshow’un ilk gününde attı. Düzenlenen törene, Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Prof. Dr. Kemal Yüksek de katıldı.

Keyvan Havacılık CEO’su ve Kurucusu Mehmet Keyvan, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ve Bakanlığımızın Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu doğrultusunda, ülkemizin ekonomik gücüne güç katacak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şubat 2022’de EASA’dan onay alarak tasdikli havacılık ve navigasyon veri tabanı sağlayan ülkeler arasındaki yerimizi sağlamlaştırdık. Bu yeni adımımızda GE Aerospace ile el sıkışarak, uçaklarını GE Aerospace’in uçuş yönetim sistemleri ile donatan havayollarına ve hava operatörlerine hizmet veriyoruz. 7/24 daha iyi ve gerçek müşteri hizmeti ile birlikte rekabetçi fiyatlandırma, daha iyi ödeme yöntemi ve gerekli standartlarla sınırlı kalmadan her ihtiyaca özel çözümler sunuyoruz. Amacımız, Türkiye merkezli havayollarını, hava operatörlerini, sivil ve askeri helikopter ile uçak operatörlerini yerel ürün ve hizmetlerle destekleyerek yerel ekonomiye de katkı sunmak ve hizmetlerimizi diğer ülkelere de taşıyarak ülkemize ihracat geliri kazandırmaktır. Personelimize yönelik hazırladığımız tasdikli eğitim sistemine sahip olmamız, çalışmalarımızı dünya çapında en yüksek standartlarda hazırlamamızı sağlıyor.”

GE Aerospace EMEA Ticari Direktörü Tawfic Hammad ise şunları kaydetti: “Keyvan Havacılık ile iş birliği yapmaktan ve Türk havacılık sektörü için yenilikçi navigasyon veri tabanı yetenekleri oluşturma çalışmalarına destek vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Şirketlerimizin bu sözleşmeyi imzalama sürecindeki çabaları için Keyvan Havacılık CEO’su ve Kurucu Başkanı Mehmet Keyvan’a ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Keyvan Havacılık’a önümüzdeki yıllarda büyük başarılar diliyor, Keyvan Havacılık ve GE Aerospace olarak iş ilişkimizin uzun yıllar verimli bir şekilde sürmesini umuyoruz.”

Yurt İçinde ve Dışında Yoğun Fuar Gündemi

Keyvan Havacılık, EASA sertifikasyonunu almasının ardından, hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Firma, bu yılın son çeyreğinde Azerbaycan International Defence Exhibition (ADEX), World Aviation Festival ve İstanbul Airshow gibi bir dizi fuara katılarak verdiği hizmetleri, hem Türkiye’den hem de dünya genelinden gelen katılımcılara anlatma şansı yakaladı. Sunduğu hizmetleri tanıtan ve sektördeki önemli operatör ve firmalarla görüşmelerini sürdüren Keyvan Havacılık, yılı; SAHA EXPO, Abu Dhabi Air Expo ve Airports Innovate 2022 fuarlarına da katılarak tamamlayacak.

Avrupa Birliği Regülasyonları ile Uyumlu Eğitim

Keyvan Havacılık; dünya genelinde 26.000’den fazla havalimanıyla; sivil, özel ve askeri kategorileri içeren 33.000’den fazla pistle; binlerce hava koridoru (airways), seyrüfer yardımcısı (navaids), ara nokta (waypoint) ve havalimanına ilişkin prosedürler, kısıtlı bölgeler ve yasak bölgelerle ilgili milyonlarca veri satırını içeren havacılık ve navigasyon veri tabanı çözümleri sunuyor.

Keyvan Havacılık, bu çözümleri hazırlayan ekibini de sürekli güncel tutuyor. Uluslararası standartları kullanarak kendi geliştirdiği, Avrupa Birliği regülasyonları ile uyumlu bir eğitim planını, profesyonel eğitmenleri eşliğinde, düzenli olarak ekibine uyguluyor. Veri analiz ekibini, üniversiteden yeni mezun gençlerden oluşturan Keyvan Havacılık, havacılık tutkusu olan gençleri bu alanda eğiterek hem ülke istihdamına katkı sağlıyor hem de geleceğin havacılık alanındaki profesyonellerini yetiştiriyor.

Dışa Bağımlılığı Sona Erdirdi

Keyvan Havacılık CEO’su ve Kurucusu Mehmet Keyvan, firmanın Türkiye’ye sağladığı katma değerle ilgili şunları söylüyor: “Türkiye, sivil ve askeri havacılıkta çok ciddi kabiliyetlere sahip bir ülke. Ülkemize kayıtlı uçak, helikopter ve simülatör araçlarının uçuşa elverişliliği, ancak uçuş yönetim sistemlerine gerekli havacılık ve seyrüsefer veri tabanları yüklendiği takdirde mümkün olabiliyor. Bu veri tabanları, yakın zamana kadar tamamıyla yabancı aboneliklerle elde ediliyordu. Ülkemizin döviz kaynakları, alternatifin olmaması sebebiyle bu zamana kadar, abonelikler vesilesiyle yurt dışına aktarılıyordu. Yılda 5 milyon dolardan fazla abonelik ücreti, yabancı şirketlere ödeniyordu.

Keyvan Havacılık ise dünyadaki 4 firmadan biri olma başarısını elde ederek artık tüm bu zorunlulukları ortadan kaldırabilme kapasite ve yeteneğine sahip oldu ve ülkemize katma değer sağlayacak bir noktaya ulaştı.

Özellikle yerli ve milli bir şirket olarak verdiği kaliteli ve güvenilir hizmetiyle hedef pazarlarındaki etkinliğini arttırmayı amaçlayan Keyvan Havacılık, tamamen kendi geliştirdiği bir teknoloji ile ürettiği havacılık verileri sayesinde Türkiye’nin dışa bağımlılığını sonlandıracak.”

Keyvan Havacılık, Hızlı Büyümesini Sürdürecek

100’ü aşkın çalışanı ile hizmet veren Keyvan Havacılık, önümüzdeki yıl içinde istihdamını 3 katına çıkarmayı hedefliyor. Sadece Veri Üretimi Departmanı için değil bünyesindeki tüm departmanlar için yeni kontenjanlar açarak çok kısa bir sürede 300’ü aşkın çalışanı ile veri kalitesinden ödün vermeden var gücüyle çalışmaya devam edecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.