Ana Sayfa Haberler KEYVAN Havacılık, Küresel Arenaya İlk Adımını, GE Aerospace ile Başlattığı İş Birliğiyle Atıyor

KEYVAN Havacılık, Küresel Arenaya İlk Adımını, GE Aerospace ile Başlattığı İş Birliğiyle Atıyor

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından verilen uluslararası “Tip 1 DAT Sağlayıcı Sertifikası”nı alarak havacılık ve navigasyon veri tabanı üretebilen Türkiye’deki ilk ve tek; dünyadaki dördüncü şirket olan KEYVAN Havacılık, alanında küresel bir firma olmak için ilk adımını attı. Firma, havacılık ve navigasyon veri tabanı hizmetini, GE Aerospace’in ürettiği uçuş yönetim sistemlerini (FMS) kullanan uçaklarda sunmaya başlayacak. KEYVAN Havacılık ile GE Aerospace, iş birlikleri ile ilgili imzaları, 6-8 Ekim tarihlerinde, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen İstanbul Airshow’un ilk gününde attı. Düzenlenen törene, Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Prof. Dr. Kemal Yüksek de katıldı.

KEYVAN Havacılık, GE Aerospace ile yaptığı iş birliği ile firmanın onaylı veri sağlayıcılarından biri haline gelecek. Böylece KEYVAN Havacılık, derlediği havacılık ve navigasyon veri tabanını, GE Aerospace’in Uçuş Yönetim Sistemi’ni kullanan tüm havayollarına ve operatörlere sunma imkânına sahip olacak.

KEYVAN Havacılık CEO’su ve Kurucusu Mehmet Keyvan, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları ve Bakanlığımızın Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu doğrultusunda ülkemizin ekonomik gücüne güç katacak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şubat 2022’de EASA’dan onay alarak tasdikli havacılık ve navigasyon veri tabanı sağlayan ülkeler arasındaki yerimizi sağlamlaştırdık. Bu yeni adımımızda GE Aerospace ile el sıkışarak, uçaklarını GE Aerospace’in uçuş yönetim sistemleri ile donatan havayollarına ve hava operatörlerine hizmet veriyoruz. 7/24 daha iyi ve gerçek müşteri hizmeti ile birlikte rekabetçi fiyatlandırma, daha iyi ödeme yöntemi ve gerekli standartlarla sınırlı kalmadan her ihtiyaca özel çözümler sunuyoruz. Amacımız, Türkiye merkezli havayollarını, hava operatörlerini, sivil ve askeri helikopter ile uçak operatörlerini yerel ürün ve hizmetlerle destekleyerek yerel ekonomiye de katkı sunmak ve hizmetlerimizi diğer ülkelere de taşıyarak ülkemize ihracat geliri kazandırmaktır. Personelimize yönelik hazırladığımız tasdikli eğitim sistemine sahip olmamız, çalışmalarımızı dünya çapında en yüksek standartlarda hazırlamamızı sağlıyor.”

GE Aerospace EMEA Ticari Direktörü Tawfic Hammad ise şunları kaydetti: “KEYVAN Havacılık ile iş birliği yapmaktan ve Türk havacılık sektörü için yenilikçi navigasyon veri tabanı yetenekleri oluşturma çalışmalarına destek vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Şirketlerimizin bu sözleşmeyi imzalama sürecindeki çabaları için KEYVAN Havacılık CEO’su ve Kurucu Başkanı Mehmet Keyvan’a ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. KEYVAN Havacılık’a önümüzdeki yıllarda büyük başarılar diliyor, KEYVAN ve GE Aerospace olarak iş ilişkimizin uzun yıllar verimli bir şekilde sürmesini umuyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.