Ana Sayfa Haberler Keyvan Havacılık, Sunduğu Veri Tabanı Hizmetleriyle SAHA EXPO’da Yer Alacak

Keyvan Havacılık, Sunduğu Veri Tabanı Hizmetleriyle SAHA EXPO’da Yer Alacak

Hem askeri hem de sivil kullanıcılara havacılık ve seyrüsefer veri tabanı hizmetleri sunan Keyvan Havacılık, bu hizmetlerini, 25-28 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek SAHA EXPO’da tanıtacak. Firma, hizmetlerini, Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise 4. onaylı havacılık ve navigasyon veri tabanı hizmet sağlayıcısı olarak veriyor.

Keyvan Havacılık CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keyvan

Keyvan Havacılık CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keyvan, firmanın SAHA EXPO 2022 katılımıyla ilgili şunları kaydetti: “Keyvan Havacılık olarak bu yıl ilk kez SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’na katılıyoruz. Çalışmalarımızı ve özellikle askeri alanda sunduğumuz hizmetleri SAHA EXPO katılımcılarıyla paylaşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Keyvan, uçuş planlama ve navigasyon veri gereksinimi hizmetleri ile devletin VIP uçuşlarını, askeri operasyonları, kurtarma ve insani operasyonları destekleme kapasitesinde. Şubat 2022’de EASA’dan onay alarak tasdikli havacılık ve navigasyon veri tabanı sağlayan ülkeler arasındaki yerimizi sağlamlaştırmıştık. Geçtiğimiz günlerde GE Aerospace ile bir iş birliği anlaşması imzaladık. Bu iş birliği, Türk uzay ve havacılık endüstrisi için yenilikçi imkânlar ve değerler yaratıyor; yakın gelecekte yeni olasılıkların ve projelerin önünü açıyor. Bugün havacılık sektörünün temel taşlarından biri olan havacılık ve navigasyon veri tabanını üreten dünyada 4., Türkiye’de ise ilk ve tek firma olarak hızla büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Amacımız hem yerel ekonomiye katkı sunmak, istihdam yaratmak hem de hizmetlerimizi diğer ülkelere de taşıyarak ülkemize ihracat geliri kazandırmak. Bu çalışmalarımızı ve daha fazlasını SAHA EXPO’da katılımcılarla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.