Ana Sayfa Haberler Keyvan’dan Çin’e Havacılık Hizmeti İhracatı

Keyvan’dan Çin’e Havacılık Hizmeti İhracatı

Keyvan Havacılık, ocak ayında Çin’in kamu kurumu NavChina ile vardığı iş birliğinin ardından şimdi de Çin’in en büyük uçak üreticisi olan Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) ile iş birliğine gitti. Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise 4’üncü onaylı havacılık ve navigasyon veri tabanı hizmeti sunan Keyvan Havacılık ile Çinli uçak üreticisi COMAC arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Uçak operatörlerine müşteri hizmetleri, ürün ve dijital çözümler sunmayı amaçlayan anlaşma ile Türk-Çin havacılık ve uzay endüstrilerinde yeni projelerin de önü açılmış oldu.

İmza törenine, Keyvan Havacılık CEO’su ve Kurucusu Mehmet Keyvan ve COMAC CEO’su Li Ling’in yanı sıra Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wei Xiaodong ve Çin Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi Türkiye Kurulu Koordinatörü Tuncer Köklü katıldı. SAHA İstanbul Genel Sekreteri Levent Kerim Uça, Genç Yatırımcı İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Mustafa Özer törene katılım sağlayan diğer isimler arasında yer aldı.

“Göklere Attığımız Türk İmzası Bizim için Gurur Kaynağı”

COMAC’ın havacılık sektörüne yeni uçak modelleri sunma ve havacılıkta yeni bir çığır açma konusundaki rolünü takdirle karşıladıklarını belirten Mehmet Keyvan, “Geniş kapsamlı havacılık ve seyrüsefer veri tabanı hizmetimizle COMAC’a desteğimizi sunmaya her zaman hazırız. Küresel pazarda yarattığımız farklar ile sürdürülebilir büyümemiz hızla devam ediyor. GYİAD, TÜSİAD, TURKONFED, SAHA İstanbul ve SC-217’ye üyelikleri bulunan bir firma olarak, göklere attığımız Türk imzası, bizim için gurur kaynağı niteliğinde. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız bir dönemde yaptığımız bu tarihi anlaşmayla Türk havacılık sektörüne katma değer yaratmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“Sağlam Ortaklara Sahip Olmanın Değerini Biliyoruz”

Çin havacılık pazarında önemli bir yeri bulunan COMAC, 2022 yılı sonu itibarıyla Endonezya dahil olmak üzere çeşitli havayolu şirketlerine 100 adet ARJ21-700 uçağı teslim etti. COMAC, 2023 yılı sonuna kadar yaklaşık 35 adet ARJ21 uçağı ve 6 ila 8 adet arası C919 uçağı daha teslim etmeyi planlıyor. Anlaşmaya ilişkin değerlendirmede bulunan Ling, “Keyvan’ın havacılık verileri ve dijital çözümler alanındaki ileri teknolojisini takdir ediyoruz. Sağlam ortaklara sahip olmanın değerini biliyoruz ve Çin pazarına daha rekabetçi oyuncular kazandırmak adına vesile olmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.