Ana Sayfa Haberler KİM Teknoloji ile TenCate Advanced Armour’dan İş Birliği Sözleşmesi

KİM Teknoloji ile TenCate Advanced Armour’dan İş Birliği Sözleşmesi

KİM Teknoloji, 15 Mayıs’ta, kompozit zırh sistemlerinin yerli üretimi için Hollanda merkezli TenCate Advanced Armour ile iş birliği sözleşmesi imzaladığını duyurdu. Sözleşme, TenCate Advanced Armour’un, Türkiye merkezli orijinal ekipman üreticisi (OEM) firmalarına daha fazla destek vermesini ve Türkiye’de yerelleşme gereksinimlerini karşılamasını sağlayacak.

TenCate Advanced Armour CEO’su Steen Tanderup, sözleşmeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Yerel Türk üretimiyle ortaklığa sahip olmak, TenCate Advanced Armour için kritik bir kilometre taşıdır. Bu, Türk OEM’lerine NATO içindeki en gelişmiş araç platformlarından bazılarını geliştirmek ve tedarik etmek için teknoloji transfer etmemizi sağlayacaktır.”

KİM Teknoloji tarafından yayınlanan bültende, “Gelişmiş bir ileri malzeme tedarikçisi olan KİM Teknoloji ile ortaklık, her iki tarafın da kalite ve performans kriterlerinde endüstri ihtiyaçlarını aşma istekleri nedeniyle iyi bir eşleşmedir.” ifadeleri yer aldı.

KİM Teknoloji Genel Müdürü Murat Sert ise sözleşmeyle ilgili şunları kaydetti: “Türkiye pazarında gelişmiş STANAG 4569 üst düzey koruma çözümlerine katkıda bulunmanın yanı sıra, savunma için ileri seramik bileşenlerin üretimi ve tedarikinin bir parçası olmak, bu alanda KİM Teknoloji’nin Türkiye’deki savunma pazarında lider bir konuma gelmesini sağlamaktadır. Türkiye’deki çok sayıda OEM’le güçlü bağları ve Avrupa’nın önde gelen kompozit zırh teknolojisi üreticilerinden biriyle ortaklık, KİM Teknoloji’yi, Türkiye’deki zırh uygulamalarına yönelik malzemelerin ana tedarikçisi konumuna yükseltmektedir.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.