Ana Sayfa Haberler Kindhelm ve NovuMare Teknoloji Yenilikçi Deniz Teknolojileri için El Sıkıştı

Kindhelm ve NovuMare Teknoloji Yenilikçi Deniz Teknolojileri için El Sıkıştı

Yüksek doğrulukta konumlandırma, hız ve yön belirleme çözümleri geliştiren Kindhelm ile denizcilik sektörü için yenilikçi çözümler sunan NovuMare Teknoloji, 28 Nisan’da, insanlı ve insansız araçlarda kullanılacak çeşitli sistemlere yönelik olarak bir iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya, Kindhelm CEO’su Miika Samuel Ihonen ve NovuMare Teknoloji Yönetici Direktörü Ömer Berkay Dağlı imza attı. Söz konusu anlaşmayla hâlihazırda pazarda kullanılmakta olanlardan daha yüksek performansa sahip USBL (Ultra-Short Baseline / Çok Kısa Kıyı Hattı) seyrüsefer sistemlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunana Kindhelm Türkiye Genel Müdürü Hayri Özturan, anlaşmanın stratejik önemine değindi: “NovuMare Teknoloji ile birlikte attığımız bu adım ile çeşitli ortak çalışmalar yürütmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, özellikle ülkemizde öncü nitelikte olacak su altı navigasyon sistemlerine yönelik katma değerli çalışmalar sayesinde insansız su altı cihazları, denizaltılar ve offshore tesislerinin ihtiyaç duyduğu konumlandırma ekipmanlarını da yerli imkanlarla geliştirilebileceğiz.”

NovuMare Yönetici Direktörü Ömer Berkay Dağlı ise “Şirketimizin kuruluş kültüründe yer alan paylaşımcı ve ortak çalışma anlayışımızın en önemli yansımalarından biri olan bu uluslararası iş birliği sayesinde hem ülkemizdeki konumlandırma ekipmanları konusundaki çalışmalara öncü olmayı hem de denizcilik, insansız teknolojiler ve savunma sanayi sektörlerimize katma değerli ürünler sunarak yerli teknoloji geliştirme yetkinliklerimizi zenginleştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Finlandiya merkezli bir yüksek teknoloji firması olan Kindhelm’in geliştirdiği ve ürettiği çözümler, sistem entegratörleri ve OEM’ler (Original Equipment Manufacturer / Orijinal Ekipman Üreticisi) tarafından kullanılıyor.

NovuMare Teknoloji ise yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak ileri teknolojili çözümler gerçekleştiriyor ve dijitalleşme çalışmalarına odaklanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.