Ana Sayfa Haberler Kış-2021 Devam Ediyor: Türk ve Azeri Tankları Omuz Omuza

Kış-2021 Devam Ediyor: Türk ve Azeri Tankları Omuz Omuza

Alper ÇALIK a.calik@savunmahaber.com

Azerbaycan ve Türkiye’nin, 1-12 Şubat tarihlerinde, Kars’ta ortak olarak gerçekleştirdikleri Kış-2021 tatbikatı, zırhlı birliklerin manevralarıyla devam ediyor. Tatbikat kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait 2 adet M48A5T2 ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine ait 2 adet T-90 ana muharebe tankından oluşan Müşterek Tank Takımı, çeşitli manevralar icra etti. Önce tekli kol düzeninde hareket eden tanklar daha sonra hat düzeninde yol aldı.

M48A5T2 tankı

105 mm’lik yivli topa sahip M48A5T2 tankının; komutan, nişancı, şoför ve doldurucu olmak üzere 4 mürettebatı bulunuyor. 125 mm’lik yivsiz topa ve otomatik doldurucu sistemine sahip T-90 tankları ise komutan, nişancı ve şoför olmak üzere 3 mürettebat ile görev yapıyor.

T-90 tankı

Kara, hava, deniz ve özel kuvvetler unsurlarının katılımıyla müşterek harp konseptiyle icra edilen tatbikat, zorlu kış koşullarında gerçekleştiriliyor.

Hat düzeninde ilerleyen Müşterek Tankı Takımı

 1,413 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.