Ana Sayfa Haberler KKTC Askeri Ataşesi Kurmay Albay Akbaş’tan, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın Yıl Dönümünde, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’e Anlamlı Ziyaret

KKTC Askeri Ataşesi Kurmay Albay Akbaş’tan, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın Yıl Dönümünde, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’e Anlamlı Ziyaret

Üstteki Fotoğraf: KKTC Askeri Ataşesi Kurmay Albay Mehmet Ali Akbaş’ı, AMAC Magazine Genel Yayın Yönetmeni Birol Tekince ağırladı. Kurmay Albay Akbaş, Tekince’ye, üzerinde Lefkara İşi (sağ üst), İpek Kozası (sağ alt), Lapta İşi (sol alt) ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı madalyonu (sol üst) bulunan bir şilt hediye etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Askeri Ataşesi Kurmay Albay Mehmet Ali Akbaş, 20 Temmuz’da, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in ofisini ziyaret etti. 20 Temmuz 1974’te gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yıl dönümünde yapılan ziyaret, bu boyutuyla da oldukça önem taşıyordu.

Kurmay Albay Akbaş, MSI Dergisi’nin ataşelik görevinden önce de takip ettiğini belirterek, “MSI Dergisi’ni uzun zamandır takip ediyorum. Savunma ve havacılık alanlarındaki yeni teknoloji ve ürünlerde, gözümüzden kaçanları bize gösteren, ufkumuzu açan bir dergi. Derginin içeriği, ele aldığı konular bize önemli katkılar sağlıyor.” dedi. MSI Dergisi’nin güncel bilgileri bildirmesi açısından titizlikle takip ettikleri bir yayın olduğunun altını çizen Kurmay Albay Akbaş, “Durumsal farkındalığımızı arttıran söyleşileriniz, hazırladığınız özel haberleriniz ve yayınladığınız analizler, sizi farklılaştıran noktalar.” ifadelerini kullandı.

AMAC Magazine için de değerlendirmelerde bulunan Kurmay Albay Akbaş, şunları söyledi: “AMAC camiasında neler oluyor, hangi ataşeler gelmiş, hangileri ayrılmış, yeni ataşelerimizin biyografilerinde neler var gibi yakinen takip ettiğimiz konuları AMAC Magazine sayesinde daha kolay öğreniyoruz. Diplomatik alandaki güncel bilgileri takip ettiğimiz bir yayın olmasının yanı sıra savunma ve havacılık sektöründeki güncel gelişmeleri yansıtan bir yayın olduğu için de çok memnunuz. AMAC Magazine’in İnternet sitesinin hazırlanıyor olması da bizim için müjdeli bir haber. Çünkü bu site, diplomatik camiadaki güncel gelişmeleri ve savunma ve havacılık sanayisindeki bizi ilgilendiren gelişmeleri hızlı ve güvenilir kaynaklardan takip etmemizi sağlayacak.”

Kurmay Albay Akbaş, MSI Dergisi ve AMAC Magazine ziyaretini, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın yıl dönümü için Anıtkabir’de yapılan törenin ardından gerçekleştirdi. Kurmay Albay Akbaş’ın bir sonraki durağı ise KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü ile birlikte gittiği Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın makamı oldu. Köprülü ve Kurmay Albay Akbaş, Oktay’ın huzuruna, Kıbrıs Barış Harekâtı münasebetiyle Kıbrıs Türk halkının Türkiye Cumhuriyeti’ne olan şükran duygularını ifade etmek üzere çıktı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.