Ana Sayfa Arşiv Kocaeli Gebze’de İki Günlük Beyin Fırtınası

Kocaeli Gebze’de İki Günlük Beyin Fırtınası

Türkiye’nin teknoloji üssü haline gelen Kocaeli’nin Gebze ilçesi, üniversite-sanayi iş birliğinin de en görünen örneği.

Gebze Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğunca düzenlenen 6’ncı Bilim ve Teknoloji Günleri, iki gün boyunca beyin fırtınası estirdi.

Türkiye’nin Teknoloji Üssü Bilişim Vadisi’nde 5-6 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliğe, özellikle Türk savunma sanayisinin seçkin kuruluşlarının seçkin temsilcileri katıldı.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Hasan Aslan ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu’nun ev sahibi olarak yer aldığı etkinlikte, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, STM Genel Müdürü Murat İkinci, Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol ve HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Türk savunma sanayisini temsil eden isimlerdi.

Etkinliğin ana hedefi, bilim dünyası ile iş dünyası arasında bir köprü oluşturmak ve öğrencilere Türkiye’nin seçkin sanayi kuruluşlarında staj imkânları sağlamaktı.

 660 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.