Ana Sayfa Haberler Mehmet Hakan Öktem, KoçSavunma’nın Yönetimine Getirildi

Mehmet Hakan Öktem, KoçSavunma’nın Yönetimine Getirildi

KoçSavunma Savunma Teknolojileri Yönetici Direktörü Mehmet Hakan Öktem

Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri A.Ş.’de (KoçSavunma) hâlihazırda Teknoloji ve Mühendislik Yönetimi Grup Yöneticiliği görevini yürütmekte olan Mehmet Hakan Öktem, firmanın Savunma Teknolojileri Yönetici Direktörlüğü görevine getirildi. 1 Mart’ta gerçekleşen bu görev değişimi ile birlikte, Öktem, KoçSavunma’nın tüm yönetim süreçlerini üstlenmiş oldu. Firma, gelişmeyi, 11 Mart’ta yayınladığı bir basın bülteni ile duyurdu. 2007 yılında KoçSavunma’da çalışmaya başlayan ve 2011 yılında Savunma Teknolojileri Yönetici Direktörlüğü görevini devralarak, yeni atama tarihine kadar bu görevi yürüten Yaşar Hakan Başaran ise, 1 Mart itibarıyla görevine, KoçSavunma Yönetim Kurulu Başkanı’na bağlı Danışman olarak devam edecek.

2009 yılından itibaren KoçSavunma şirketinde çalışan Öktem, Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1999 yılında kariyerine Roketsan’da Sistem Entegrasyon ve Test Mühendisi olarak başlayan Öktem, 2003-2008 tarihleri arasında Amerika’da Boeing firmasında görev yaptıktan sonra tekrar Türkiye’ye döndü ve 2008-2009 yılları arasında HAVELSAN’da Grup Lideri olarak çalıştı. Ardından kariyerine KoçSavunma’da devam eden Öktem, sırasıyla Proje Yöneticisi, Sistem Mühendisliği Kıdemli Uzmanı, Sonar Sistemler Birim Yöneticiliği, Teknoloji ve Mühendislik Grup Yöneticiliği görevlerini yürüttü.

MSI Dergisi olarak Yaşar Hakan Başaran ve Mehmet Hakan Öktem’e yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.