Ana Sayfa Haberler KoçSavunma’da Rota Yurt Dışı Pazarlar

KoçSavunma’da Rota Yurt Dışı Pazarlar

A.Şamil DEMİRSÖZ s.demirsoz@savunmahaber.com

KoçSavunma’dan, Türk Deniz Kuvvetleri tarafından da kullanılan Sualtı Telefonunun ihracatına yönelik adımlar gelmeye devam ediyor. Sualtı Telefon’unun 2020 yılında yabancı bir deniz kuvveti gemisinde kullanımına yönelik bir sözleşmeye imza atan KoçSavunma, 2021 yılına da aynı ürünün İngilizce menülü bir modelinin ihracatına yönelik bir sözleşme ile girdi. Konuyla ilgili gelişmelere KoçSavunma tarafından 22 Şubat’ta yayınlanan basın bülteninde yer verildi.

KoçSavunma’nın ihracata yönelik çabaları Sualtı Telefonu ile de sınırlı değil. Daha önce, Echorium Dalgıç Tespit Sonarı Ailesi, Sualtı Tespit ve Konumlandırma Sistemi, Mermi Tarassut Sistemi (MTS), Akustik İzleme ve Yakalama Sistemi (AİYS) ve Sualtı Ortam Modeli (SORTAM) gibi ürünlerini uluslararası savunma fuarlarında sergileyen KoçSavunma’da, özellikle Dalgıç Tespit Sonarı ve Gemi Entegre Bilgi Sistemi gibi ürünlere yönelik ihracat çalışmalarının, 2021 yılı içinde meyve vermesi bekleniyor.

Halen akıllı şamandıraları, Fethiye Körfezi’ndeki deniz suyu temizlik kalitesini düzenli olarak izlemek için kullanılan KoçSavunma, Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Fenerler Otoriteleri Birliği’ne (International Association of Marine Aids to Navigation and Lighthouse Authorities / IALA) üye olduktan sonra Filipinler Sahil Güvenlik Komutanlığı için talep edilen seyir yardımcısı şamandıra tedarik ihalesine de katıldı.

2020 yılında SAHA İstanbul’a da üye olan KoçSavunma, 2021 yılında farklı sektörlere açılma çalışmalarını da sürdürecek. Konu ile ilgili görüşlerini aktaran KoçSavunma Mühendislik Yöneticisi Hakan Öktem, Koç Savunma’nın 2020 yılı teslimatlarının tamamını taahhütler çerçevesinde ve tam zamanında gerçekleştirdiğini ifade etti. Öktem, “KoçSavunma olarak pandeminin tüm dünyada ve ülkemizde yol açtığı zorlu koşullara rağmen, bu dönemde yerli ve milli bir savunma şirketi olarak Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerine ağırlık verdik. Bu kapsamda yurtiçi ve yurt dışından önemli siparişler aldık ve birçok firma ile yurt dışı temsilcilik sözleşmeleri imzaladık. Böylece 2020 yılını hem yurt içinde hem yurt dışında savunma şirketleri tarafından aranılan çözüm ortağı olarak kapatmanın gururunu yaşıyoruz. Bu verimli dönemin önümüzdeki süreçte de istikrarını koruyacağına inancımız tam.” dedi. 

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.