Ana Sayfa Özel DosyalarMRBS 2021 KoçSavunma, Kıyı Güvenliğine Yönelik Çözümlerini Tanıttı

KoçSavunma, Kıyı Güvenliğine Yönelik Çözümlerini Tanıttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KoçSavunma standını ziyaret ederek firmanın ürünleri hakkında bilgi aldı.

KoçSavunma, MRBS’21’de, kıyıların güvenliği için kullanılabilecek özel çözümlerinden ECHORIUM Dalgıç Tespit Sonarı ürün ailesini ve akıllı şamandıralarını ön plana çıkarttı.

Yüksek frekanslı bir sonar ailesi olan ECHORIUM’un; DD70, DD60, DD45 ve PDD70 modelleri bulunuyor. Aileye üye sonarlar; sabotaj, casusluk veya benzeri düşmanca faaliyetler için sualtı alanının gizliliğinden faydalanan dalgıç ve sualtı araçlarını otomatik olarak tespit edebiliyor, izleyebiliyor, sınıflandırabiliyor ve güvenlik personelini uyarabiliyor. Bu ürün ailesinin bir üyesi, Türkiye’de, bir petrol tesisinde başarıyla görev yapıyor.

KoçSavunma, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e, faaliyetleri ile ilgili güncel durumu anlattı.

KoçSavunma’nın akıllı şamandıraları,denizdeki zorlu çevre şartları altında güvenilir bir şekilde görev yapıyor ve bunlara, farklı faydalı yükler entegre edilebiliyor. KoçSavunma, akıllı şamandıra uygulamaları kapsamında Sualtı Ölçme ve Konumlandırma Sistemi, Mermi Tarassut Sistemi ve Smartium Blue çözümlerini geliştirdi ve bunlar, sahada başarıyla görev yapıyor. Şamandıraların, farklı faydalı yüklerle yeni görevler üstelenebilmesi de mümkün.

Soldan sağa: KoçSavunma İş Geliştirme Yöneticisi Berker Emre Tok, İş Geliştirme Uzmanı Gamze Yalçın, MSI Dergisi İş Geliştirme Koordinatörü Şebnem Asil ve KoçSavunma İş Geliştirme Yöneticisi Özay Öymez

KoçSavunma, Sektörün Gelişimi için de Katkı Veriyor

Yüksek frekanslı bir sonar ailesi olan ECHORIUM’un; DD70, DD60, DD45 ve PDD70 modelleri bulunuyor.

Standında ürün ve çözümlerini tanıtan KoçSavunma, etkinliğin ilk günü gerçekleştirilen; “Dijital Denizcilik ve Haberleşme” oturumunda ise sektörün gelişimi için önemli gördüğü Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Fenerler Otoriteleri Birliği (International Association of Marine Aids to Navigation and Lighthouse Authorities / IALA) üyeliği konusuna eğildi. KoçSavunma İş Geliştirme Yöneticisi Berker Emre Tok, oturumda yaptığı sunumda, IALA üyeliğinin, sektör firmalarının önünde açacağı yeni imkânları anlattı. 2020 yılında IALA üyesi olan KoçSavunma, Türkiye’den sadece 6 kuruluşun üye olduğu bu organizasyonun faaliyetlerine aktif olarak katılıyor.

Yüksek frekanslı bir sonar ailesi olan ECHORIUM’un; DD70, DD60, DD45 ve PDD70 modelleri bulunuyor.

 332 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.