Ana Sayfa Haberler Koraltay: Her Ekipmana Uygun, Emniyetli Taşıma Sandığı Çözümleri

MSI Dergisi’nin IDEF 2019 Deniz Sistemleri Özel Sayısı’nda yayımlanan içerik, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Koruyucu taşıma sandıkları alanında, 200ü aşkın farklı boyutta kalıp ile Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip ikinci firması olan Makel, IDEF 2019’da, her tür ekipmana özel olarak geliştirebildiği Koraltay çözümlerini tanıtıyor. Sermayesi tamamı ile yerli olan firmanın IDEF’te sergilediği tüm ürünleri, yerli ve milli imkânlarla tasarlanmış ve üretilmiş olma özelliğine sahip. Mühimmattan hafif silaha, haberleşme cihazlarından mini İHA’lara kadar farklı ekipmanlar için darbeye dayanıklı taşıma sandıkları tasarlayan firmanın ürün gamı içerisinde en çok öne çıkan ürün ise elektronik ekipmanlar için özel olarak geliştirilen Rack serisi.

 

Anahtar Teslim Çözümler

Tüm ürünlerini özgün olarak tasarlayarak geliştiren ve ürünlerinin patentine sahip olan Makel, müşterilerinin ihtiyacına göre, hem bu ekipmanların taşınacağı sandığı hem de sandık içerisinde yer alan ekipmana özel darbe emici sönümleme sistemlerini, anahtar teslim olacak şekilde sunuyor. Firma, darbeye dayanıklı taşıma sandığını, polimer malzemeler kullanarak kendisi üretiyor. Süngere benzeyen bir yapıya sahip polietilen şok emici sönümleme sistemleri ise CNC tezgâhlarda kesiliyor.

Dayanıklılık Ön Planda

Koraltay taşıma sandıkları, özel bir polimer madde kullanılarak darbeye, ezilmeye ve düşmeye dayanıklı şekilde, yekpare olarak üretiliyor. Sandıkların kapaklarında, yapısal dayanıklılığı arttıran şeritler ve gövde kısmında, mukavemet arttırıcı kuşaklar bulunuyor. Özgün kübik istifleme desenleri de sandıkların mukavemetini arttırıyor. Bu desenler sayesinde, hem aynı hem de farklı boyutlardaki sandıklar, enine ve boyuna (multibrix şekilde) düzenli bir şekilde istiflenebiliyor.

Makel’in en önemli kabiliyetlerinden birisi de müşterilerinden gelen taleplere çok hızlı cevap verebilmesi. Ürünlerinin kalitesine ilave olarak, ihalelerde sunduğu kısa tedarik süreleri ile de rakiplerinin önüne geçen Makel, yurt içinde ASELSAN, Roketsan ve TÜBİTAK SAGE gibi ana yüklenicilerin yanı sıra Özel Kuvvetler Komutanlığı, Komando Tugay Komutanlıkları gibi birliklerin doğrudan tedarikçisi konumunda. Yurt dışında ise 16 ülkede ürünleri tescilli olan firma, bu ülkelerdeki son kullanıcılara, temsilcileri vasıtasıyla ürünlerini ulaştırıyor.

 

Çevresel Koşullardan Etkilenmiyor

MIL-STD 810 standartlarına uygun olarak üretilen Koraltay sandıkları; darbelerin yanı sıra düşük ve yüksek sıcaklıklar, su, nem, titreşim, ultraviyole ışık ve toz gibi zorlu dış etkilere karşı da dayanıklı.

Üzerinde standart olarak yer alan paslanmaz kilitlere ilave olarak sandıklar, müşteri talepleri doğrultusunda; nem göstergesi, menteşeli kapak, asma kilit yerleri ve bağlama kopçaları ile donatılabiliyor. Ayrıca her sandıkta, su geçirmez silikon conta ve basınç valfi bulunuyor. İstife engel olmayacak şekilde tasarlanan 76 mm çapındaki, alt köşelere gömülü tekerler ise çanta kulptan tutularak bir tarafı kaldırıldığında devreye giriyor ve düz zeminlerde taşıma kolaylığı sağlıyor.

Rack tipi sandıklar

Elektronik Cihazlar, Rack Tipi ile Güvende

Lansmanı geçtiğimiz yıl yapılan ve elektronik ekipmanlara özel olarak geliştirilen Rack tipi sandıkların içerisinde, diğer ürünlerden farklı olarak, sünger tipi sönümleyicilerin yerine, şok emici bir arayüz ve bir şasi bulunuyor. Elektronik cihazlar, şasi içerisine yerleştiriliyor. Şok emici arayüz ise şasi ve sandık arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Böylece cihazlar, hem emniyetli şekilde taşınabiliyor hem de sandık içindeyken çalıştırılabiliyor.

 11,185 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.