Ana Sayfa Haberler Kore Cumhuriyeti’nin Yeni Yara Savunma Simülatörü de Meteksan Savunma İmzası Taşıyacak

Kore Cumhuriyeti’nin Yeni Yara Savunma Simülatörü de Meteksan Savunma İmzası Taşıyacak

Meteksan Savunma’nın projelerini zamanında teslim etmesi, ürünlerinin kalitesi ve satış sonrası destek faaliyetlerinin kullanıcılarda yarattığı memnuniyet, yeni meyveler vermeye devam ediyor. Kore Cumhuriyeti’nin yeni Yara Savunma Simülatörü için de Meteksan Savunma tasarım ve danışmanlık desteği sağlayacak.

Dünya genelinde deniz kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik geliştirdiği Yara Savunma Simülatörü çözümü ile alanında en güncel ve modern çözüme sahip olan Meteksan Savunma, bu simülatörün müşterileri arasına, 2017 yılında imzaladığı sözleşme ile Kore Cumhuriyeti’ni de katmıştı. Kore Cumhuriyeti’nde yerleşik bir firma ile birlikte çalıştığı ve 2019 yılında tamamlanan ilk Yara Savunma Simülatörü’nün ardından, Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı kapsamında, ikinci Yara Savunma Simülatörü projesi de başlatıldı. Yapımı yine Kore Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek simülatör için, Meteksan Savunma, tasarım ve danışmanlık sözleşmesi imzaladı. Gelişme, 5 Temmuz’da duyuruldu.

Meteksan Savunma Uluslararası Satış, Pazarlama ve Kurumsal İtibar Direktörü Burak Akbaş, MSI Dergisi’ne yaptığı açıklamada, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Uluslararası pazarda, faaliyet alanlarımız kapsamında oluşan ihtiyaçları, yenilikçi teknolojilerle karşılamaya devam ediyoruz. Yara Savunma Simülatörümüzün, ikinci kez Kore Cumhuriyeti tarafından seçilmesi, bizim için büyük bir gurur. Diğer ihracat başarılarımız gibi bu başarıyı da etkin çözümlerimizi, maliyet-etkin ve iş birliğine açık modellerle uluslararası kullanıcılara sunarak elde ettik. Kore Cumhuriyeti’nin ürünümüzden memnuniyetin bir göstergesi olan bu yeni gelişme, aynı zamanda, bize uluslararası pazarda birçok yeni kapılar açacaktır. Sürdürülebilirlik için ihracatın öneminin farkındayız ve çalışmalarımıza, bu doğrultuda, ara vermeden devam ediyoruz.”

Yara Savunma’nın ana amacı, gemide bir hasar olması durumunda, hareket kabiliyetini sağlamaya devam ederek, en yakın bakım/onarım limanına intikali sağlamaktır. Bu maksatla; oluşan hasar, en kısa sürede kontrol altına alınmalı ve giderilmelidir. Bunu gerçekleştirebilmek için ise gemi personelinin, istenen standartlara uygun yara savunma eğitimini alması gerekir ve bu eğitim, dünyada, Yara Savunma Simülatörü denilen gerçekçi bir eğitim ortamında yapılır.

Meteksan Savunma tarafından tasarlanan ve üretilerek anahtar teslim kullanıma sunulan Yara Savunma Simülatörü; gemi personeline, yara savunmaya hazır olma konusunda, uluslararası standartlara ve denizcilik standartlarına uygun bir eğitim ortamı sunuyor. Dünyada, bugüne kadar 4 farklı ülkenin deniz kuvvetleri, Yara Savunma Simülatörü ihtiyaçları için Meteksan Savunma’yı tercih etti. Bu durum, Meteksan Savunma’yı, dünyada Yara Savunma Simülatörü konusunda lider bir konuma çıkardı. Son dönemde, Yara Savunma Simülatörleri konusunda, dünya genelinde, uluslararası katılıma açık tüm ihaleleri Meteksan Savunma’nın kazanmış olması da liderlik pozisyonunu ispatlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.