Ana Sayfa Haberler KORKUT ve ATOM’dan, Atış Serbest 2017 Tatbikatında Tam İsabet

KORKUT ve ATOM’dan, Atış Serbest 2017 Tatbikatında Tam İsabet

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

ASELSAN, 2017 yılının Aralık ayında yayınladığı ASELSAN Dergisi’nin 97’nci sayısında, Atış Serbest 2017 Tatbikatı’na katılan Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi KORKUT’un hedeflerini başarı ile vurduğunu ve duyurdu.

Faaliyet kapsamında, kara hedeflerine ve TUSAŞ üretimi Keklik hedef uçaklarına atışlar yapıldı. Hedef boyutları nedeniyle zorlayıcı nitelikteki uçuş senaryolarında hedef uçaklar, ASELSAN’ın geliştirdiği ATOM parçacıklı mühimmat kullanılarak tam isabetle vuruldu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün son gününe katıldığı tatbikat, Ankara Polatlı’daki General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat Bölgesi’nde gerçekleştirildi.

ASELSAN, KORKUT ve ATOM’un geliştirilmesine 2010 yılında imzaladığı sözleşme ile başladı. İlk kafile mühimmatlar ile ilk KORKUT sistemlerini ise 2016 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim etti.

 3,043 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.