Ana Sayfa Haberler Koronavirüs, Nano-Uydu Sempozyumu’nun Tarihini Değiştirdi: 2022’de, Türkiye’de Yapılacak

Koronavirüs, Nano-Uydu Sempozyumu’nun Tarihini Değiştirdi: 2022’de, Türkiye’de Yapılacak

8-11 Temmuz tarihleri arasında, İstanbul’da, uluslararası katılımla gerçekleştirilmesi planlanan 10’uncu Nano-Satellite Symposium (Nano-Uydu Sempozyumu), Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) tedbirleri nedeniyle bu yıl yapılmayacak. Etkinlik, Haziran 2021’de, Japonya’da düzenlenecek 33’üncü Uluslararası Uzay Bilimi ve Teknolojisi Sempozyumu (International Symposium on Space Science and Technology / ISTS) ile birlikte gerçekleştirilecek. 11’inci Nano-Uydu Sempozyumu’nun ise 2022 yılında Türkiye’de yapılması planlanıyor.

Öte yandan 10’uncu Nano-Uydu Sempozyumu ile birlikte yine İstanbul’da düzenlenmesi planlanan diğer etkinlikler de ertelendi veya iptal oldu. Bu kapsamda, 11-13 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan 8’inci UNISEC-Global Meeting (Global Toplantısı) henüz açıklanmayan bir tarihe ertelendi. 7 Temmuz’daki LeanSat Workshop da 30 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Japonya’da gerçekleştirilecek. 12 Temmuz’da gerçekleştirilecek 7’nci Pre-Mission Idea Contest (Görev Öncesi Fikir Yarışması) etkinliği ise iptal edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.