Ana Sayfa Haberler Kosova Askeri ve Savunma Ataşesi Albay Bekim Osmani: “MSI Dergisi’ni, Türkiye’deki savunma ve havacılık sanayisini takip açısından bir rehber olarak görüyorum.”

Kosova Askeri ve Savunma Ataşesi Albay Bekim Osmani: “MSI Dergisi’ni, Türkiye’deki savunma ve havacılık sanayisini takip açısından bir rehber olarak görüyorum.”

Kosova Askeri ve Savunma Ataşesi Albay Bekim Osmani, 27 Ocak’ta, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in yeni ofisine ziyaret gerçekleştirdi. AMAC Magazine Genel Yayın Yönetmeni Birol Tekince tarafından ağırlanan Albay Osmani’nin, iki dergi hakkındaki değerlendirmeleri dikkat çekti.

Gelecek Temmuz ayında, Türkiye’deki 6’ncı yılını dolduracak Albay Osmani, şu anda, Ankara’da en uzun süredir görev yapan yabancı ülke savunma ataşesi konumunda bulunuyor. Bu süre içerisinde birçok deneyim elde eden Albay Osmani, MSI Dergisi’nin de düzenli bir takipçisi olduğunu belirtti. Özellikle Kosova’da projeleri bulunan savunma ve havacılık firmalarının faaliyetlerini MSI Dergisi üzerinden izlediğini ifade eden Albay Osmani, “MSI Dergisi’ni, Türkiye’deki savunma ve havacılık sanayisini takip açısından bir rehber olarak görüyorum.” değerlendirmesini paylaştı.

AMAC Magazine için de “Böyle bir dergiye sahip olmak önemli bir ayrıcalık.” ifadelerini kullanan Albay Osmani, şunları ekledi: “Elime ulaşan AMAC Magazine kopyalarının bir tanesini kendi arşivime ekliyorum, bir tanesini de benden sonra gelecek ataşeler için ayırıyorum. Diğer kopyaları ise ülkemdeki silahlı kuvvetlerin çeşitli birimlerine ulaştırarak onların da Türkiye’deki savunma ve havacılık gelişmelerinden haberdar olmasını sağlıyorum. Yoğun emekleriniz sonucu ortaya çıkan bu dergi için sizlere teşekkür etmek istiyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.