Ana Sayfa Manşet Kurumsal ve Bireysel Kullanıcılar için, Yerli Güvenli Dosya Depolama ve Paylaşım Platformu: HAVELSAN Drive

Kurumsal ve Bireysel Kullanıcılar için, Yerli Güvenli Dosya Depolama ve Paylaşım Platformu: HAVELSAN Drive

Türkiye’nin en büyük savunma ve teknoloji firmalarından biri olan ve aynı zamanda bilişim teknolojileri (IT) alanında da ürünler geliştiren HAVELSAN, Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu çözümleri ortaya koymaya devam ediyor. HAVELSAN’ın IT alanında geliştirdiği özgün çözümlere, şirketlerin sahip olduğu tüm verileri güvenle depolamak ve paylaşmak amacıyla geliştirilmiş bir bulut platformu olan, HAVELSAN Drive da eklendi. HAVELSAN Drive, kurumsal ve bireysel kullanıcıların, hem bulutta hem de şirket içi sunucularda önemli dosyaları depolamasına ve güvenli hale getirmesine olanak tanıyan, yerli güvenli dosya depolama ve paylaşım platformu olarak öne çıkıyor.

HAVELSAN Drive, kullanıcılarına sunduğu esneklik ile büyük kolaylık sağlıyor. Platforma; evde, işte ve hareket halindeyken kurulum gerektirmeden, tüm mobil cihaz ve bilgisayarlardan, her zaman kolayca erişmek mümkün. Platform, hem kapalı bir intranet ortamında hem de internet ortamında çalışabiliyor. Kullanıcılara, cep telefonlarından, web ve masaüstü uygulamalarından dosyalara erişme ve bunları yönetme ve ağdaki diğer yetkili kişiler ile anında dosya paylaşımı yapma olanağı sağlıyor.

HAVELSAN Drive, kullanıcıların kişisel verileri için de ideal bir depolama alanı. Müzik, fotoğraf ve video gibi kişisel veriler, platform ile yedeklenebiliyor. Dijital arşiv de dâhil olmak üzere, her türlü dosyayı depolamak için platform, bulut (genel veya özel bulut) altyapısını kullanıyor. Aktarılan tüm dosyaları, otomatik olarak parçalara ayırabiliyor ve her parçayı, ayrı sunucularda saklayabiliyor.

HAVELSAN Drive, kullanıcılara; günlük, haftalık ve aylık dönemlerde yedekleme seçenekleri sunuyor ve olası bir hata veya silinme durumunda, etkilenen dosya ve klasörler, kolayca geri yüklenebiliyor. Bu tip durumlarda, HAVELSAN Drive, kullanıcıları, e-posta ile uyarıyor. Bu sayede, istendiği takdirde, tüm dosyalar, sistem yöneticisi ya da bireysel kullanıcı tarafından buluttan geri yüklenebiliyor.

Eş zamanlı yedekleme özelliği sayesinde, kullanıcılar, dosya üzerinde çalıştığı esnada dahi kullanıcı ayarları doğrultusunda, yedekleme işlemi arka planda devam ediyor. Kullanıcılar, masaüstü uygulaması (dosya yöneticisi) veya manuel yöntem (sürükle bırak) ve ayrıca SOAP Web servisleri aracılığıyla dosyaları sürücüye aktarabiliyor. Platform, kullanıcıların otomatik olarak buluta SQL veritabanı yedekleme yapabilmesine ve kullanıcıların, sunucular içerisinden seçilen veri tabanları için yedekleme (tam diferansiyel) planı yapabilmelerine olanak tanıyor. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri zaman istedikleri yerden yedekleme yapabiliyor.

Sistem, çevrim içi dosya ve parola oluşturmaya ve indirilen dosyaların yönetimine olanak tanıyan, kullanıcı dostu bir arayüz ile birlikte sunuluyor. Ayrıca dâhili bir paylaşılabilir takvim, e-posta yönetimi ve ek güvenlik kontrolleri de platform üzerinden sağlanıyor ve dosya paylaşımı için, gerçek zamanlı bağlantı linkleri oluşturulabiliyor.

Dosya Paylaşımı için Güvenilir Platform

Dosya paylaşımı, dosya depolama ve kuruluşlar arasında erişim gibi etkinlikler için güvenlik, büyük bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor. Özellikle COVID-19 salgını ile uzaktan çalışmanın yaygınlaşması ile bu konunun önemi de arttı. HAVELSAN Drive’a yüklenmiş olan tüm veriler, virüs ve bilgisayar dolandırıcılığı gibi siber tehditlerin yanında hırsızlık, kaza ve doğal afetler gibi fiziksel tehditlere karşı da her koşulda güvenle korunuyor. Kurum içi bölüm ve birimler bazında sunulan yetkilendirme sistemi ile kontrol ve takip mekanizması, olası iç tehditlere karşı da her zaman görev yapıyor. İşlem Türü, İşlem Tarihi, Kullanıcı Adı, Kişi Adı ve Soyadı, Bilgisayar Adı, Mac Adresi ve IP Adresi gibi tüm kullanıcı ve dosya aktiviteleri, platform tarafından detaylı bir şekilde kayıt altında tutuluyor.

HAVELSAN, Türkiye için Çözüm Üretmeye Devam Ediyor

İşletmelerin hayati verilerini güvence altına alabilmesi ve saklayabilmesi konusundaki ihtiyaçları tespit eden HAVELSAN, dosyaları; gerçek zamanlı olarak kaydetmeyi, düzenlemeyi, dosyaların güvenliğini ve izlemeyi sağlayan birleştirilmiş bir dosya depolama ve paylaşım platformunu kullanıma sunuyor. Bu sayede, işletmelerin veri depolama ve paylaşma yöntemlerini kolaylaştırmalarına yardımcı olmanın yanında, aynı zamanda kaybolan dosyaların kurtarılması ve mevcut dosyaların güvenliği ile ilgili endişelerini azaltıyor.

HAVELSAN Drive Ürün Özellikleri

 • Virüslere Karşı Koruma
 • Gelişmiş Takvim Yönetimi
 • E-posta Yönetimi
 • Güçlü Arama İşlevi
 • Dosya ve Klasör Paylaşımı
 • Veri Şifreleme
 • Doküman Tarama
 • İşlem Kayıtlarını Tutabilme
 • 7/24 Erişim
 • Ortak Gruplar
 • Güvenli Yedekleme
 • Dosyalar için Güvenlik Tedbirleri

HAVELSAN Drive Modülleri ve Özellikleri

SQL Yedekleme: Veritabanı dosyalarını kolayca buluta yedeklemeyi ve her yerden erişmeyi sağlar.

Versiyonlama: Dosyalarda yapılan değişiklikleri, versiyonlar halinde kaydetmeyi sağlar ve istenen versiyona anında ulaşmayı mümkün kılar.

Dosya Transferi: Kota sınırlaması olmadan, hızlı ve güvenli bir şekilde veri transferine olanak sağlar.

Office Dosyaları: Ofis dosyalarının, ücretsiz ve çevrim içi (online) olarak düzenlenmesini ve dosyalar üzerinde, başka kullanıcılarla eş zamanlı olarak çalışılmasını sağlar.

Medya Arşivi: Tüm medya arşivi için, orijinal boyutlarında önizleme yapılabilmesini ve dosyaların indirilmeden görüntülenmesini mümkün kılar.

HAVELSAN Drive, ağdaki diğer yetkili kişiler ile anında dosya paylaşımı yapma olanağı sağlıyor.
HAVELSAN Drive, kullanıcılarına, dosyalarını yönetmek için çeşitli imkânlar tanıyor.

Klasör Takibi: Seçilen bir veya birden fazla klasörün otomatik olarak takip edilmesini; ilgili klasördeki değişikliklerin senkronize edilmesini sağlar.

Dosya Paylaşımı: Oluşturulan klasör yapısının veya bir dosyanın, çevrimiçi (online) olarak diğer kullanıcılarla kod ve şifre ile paylaşılmasını sağlar.

İndirme Yöneticisi: İndirilen dosyaların kontrol edilmesini ve yönetilmesini sağlar.

Not Alma: Kullanıcıların, kendileri için notlar almasını ve önemli detayları saklamalarını sağlar.

Takvim: Kişisel ve kurumsal takvim oluşturma ve istenilen kişi ile paylaşma imkânı verir.

E-Posta: Tek bir noktadan e-postaların kolayca yönetilmesini ve ek güvenlik kontrollerinin yapılmasını sağlar.

Arama: Arama modülü ile kullanıcılar, aradıkları dosyalara kolay yoldan ulaşabilir.

Outlook Eklentileri: Seçilen bir veya birden fazla dosyanın, doğrudan aktarılıp linklerin hızlı bir şekilde oluşturulmasına yardımcı olur.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.