Ana Sayfa Haberler Kuveyt, BAYRAKTAR TB2’yi Tercih Eden 28. Ülke Oldu

Kuveyt, BAYRAKTAR TB2’yi Tercih Eden 28. Ülke Oldu

Baykar, 18 Ocak’ta, Kuveyt Savunma Bakanlığı ile Bayraktar TB2 ihracatına yönelik sözleşme imzaladığını duyurdu. Baykar, BAYRAKTAR TB2’ler için Kuveyt Savunma Bakanlığı ile 370 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Böylece Bayraktar TB2 için ihracat sözleşmesi imzalanan ülke sayısı 28 oldu. Firma tarafından yapılan açıklamada, teslim edilecek SİHA sayısıyla ilgili bilgiye ise yer verilmedi.

Kuveyt’in silahlı insansız hava aracı (SİHA) tedariki ile ilgili ihale, 2019 yılının Temmuz ayından beri devam ediyordu. BAYRAKTAR TB2 SİHA, aynı ay Kuveyt’te gerçekleştirilen gösterim uçuşunda, yüksek sıcaklık ve kum fırtınası gibi zorlu coğrafi ve iklim şartlarında 27 saat 3 dakika kesintisiz uçmuştu. İhale sürecinin sonunda, BAYRAKTAR TB2, ABD, Avrupa ve Çin merkezli rakiplerini geride bırakarak ipi göğüslemeyi başardı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.