Ana Sayfa Haberler League of Defense Companies of Ukraine, Türkiye ile İlişkilerini Güçlendiriyor

League of Defense Companies of Ukraine, Türkiye ile İlişkilerini Güçlendiriyor

MSI Dergisi’nin 170’inci sayısında yayımlanan Arms & Security’18 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Ukraynalı orta ve büyük ölçekli özel sektör firmalarını bünyesinde toplayan bir kümelenme olan League of Defense Companies of Ukraine, fuara geniş bir katılım gösterdi. Küme bünyesindeki firmaların ürün yelpazesinde, haberleşme sistemlerinden güdümlü füzelere, zırhlı araçlardan havacılık motorlarına kadar pek çok farklı platform ve sistem bulunuyor. Kümelenme, bünyesindeki firmaların ürün çeşitliliği sayesinde, tek bir platform gibi yalın çözümler ortaya koymaktansa müşterilerine, platform, sensör, silah ve mühimmatı içeren komple çözümler sunabiliyor.

Türk savunma ve havacılık sanayisi ile de yakın ilişkiler içerisinde olan kümelenme, geçtiğimiz yıl düzenlenen IDEF fuarı sırasında, SAHA İstanbul ile bir mutabakat muhtırası imzalamıştı.

ASELSAN’ın Tanksavar Füze Fırlatma Sistemi, Ukraynalı Practika’nın aracına entegre edilerek atış testleri gerçekleştirildi.

 

Kümelenme, geçtiğimiz aylarda, Türk savunma ve havacılık sanayisini yakından ilgilendiren bir atış testi faaliyetinin de içerisinde yer aldı. Ukraynalı güdümlü füze üreticisi Luch, küme üyelerinden Practika ve ASELSAN; 3’üncü bir ülkenin ihtiyaçları kapsamında çözümlerini bir araya getirdi. Bu kapsamda, Practika’nın 4×4 zırhlı personel taşıyıcı aracı Kozak üzerine, ASELSAN’ın Tanksavar Füze Fırlatma Sistemi entegre edildi ve bu sistem ile Luch tarafından üretilen güdümlü füzelerin atış testleri gerçekleştirildi.

MSI Dergisi Yayın ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Birol Tekince ve League of Defense Companies of Ukraine Dış İlişkiler Direktörü Dr. Yuliia Vysotskaya

 

Kümelenmenin Dış İlişkiler Direktörü Dr. Yuliia Vysotskaya, Türkiye ile gerçekleştirebilecekleri muhtemel iş birlikleri hakkında şunları söyledi: “Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisinin çok gelişmiş olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, Türkiye’nin de spesifik alanlarda teknik desteğe ihtiyacı olabilir. Üyemiz olan firmaların geniş kabiliyet yelpazesi ile bu ihtiyaçları karşılamaya hazırız.”

 721 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.