Ana Sayfa Haberler LENTATEK, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü ile İş Birliği Anlaşması İmzaladı

LENTATEK, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü ile İş Birliği Anlaşması İmzaladı

LENTATEK ile Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü (AR MSN ETİ) arasında, 27 Aralık’ta, Bakü’de, bir iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmanın kapsamında, yakıt pili teknolojileri ve dijital askeri sağlık çözümleri başta olmak üzere, savunma ve güvenlik alanında yapılacak çalışmalar yer alıyor. LENTATEK ve AR MSN ETİ, bu çalışmaları, öz kaynaklarıyla gerçekleştirmeyi planlıyor.

İş birliği kapsamında, 2 kuruluş, LENTATEK’in hidrojen ve yakıt pili teknolojileri ile insansız hava sistemleri konularındaki yetkinliklerini kullanarak, yakıt pilli mini insansız hava aracı geliştirilmesi için Ar-Ge çalışmaları yapmayı hedefliyor.

LENTATEK tarafından yapılan açıklamada, söz konusu anlaşmanın, firmanın, dijital askeri sağlık çözümleri konusunda uluslararası düzeyde yaptığı ilk iş birliği olduğu vurgulandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.