Ana Sayfa Haberler Leonardo AWHero Döner Kanatlı İHA’sı, Askeri Sertifikasyonunu Aldı

Leonardo AWHero Döner Kanatlı İHA’sı, Askeri Sertifikasyonunu Aldı

Leonardo tarafından geliştirilen AWHero döner kanatlı İHA’sı, İtalyan askeri havacılık otoritesi DAAA’dan temel askeri sertifikasyonunu aldı. Gelişmeyi 22 Ekim’de duyuran Leonardo, AWHero’nun, dünyada, 200 kg sınıfında askeri sertifikasyon alan ilk döner kanatlı İHA olduğunu vurguladı.

STANAG 4702’ye dayanan sertifikasyon, AWHero’nun tasarım, geliştirme, üretim ve destek faaliyetlerini ve gemi operasyonlarını kapsıyor.

AWHero, 2019 yılından beri, Avrupa Savunma Fonu’nun OCEAN2020 programı kapsamında, gemi konuşlu gözetleme kabiliyetleri ile ilgili denemeler gerçekleştiriyor. Avrupa çapında 43 organizasyonun katıldığı programa, Leonardo liderlik ediyor.

AWHero, aynı zamanda, Avustralya’nın SEA129 Faz 5 programında yarışan sistemler arasında yer alıyor. Bu program ise Avustralya Deniz Kuvvetleri için keşif, gözetleme, istihbarat ve hedefleme görevlerini yerine getirebilecek bir İHA’nın tedarikini konu alıyor. Leonardo, bu program için verdiği teklifte, Northrop Grumman’ın Avustralya kolu (Northrop Grumman Australia) ile iş birliği yapıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.