Ana Sayfa Haberler Leonardo, Eurosatory 2022’de, Yeni Çok Amaçlı Taktik Radarını Sergiliyor

Leonardo, Eurosatory 2022’de, Yeni Çok Amaçlı Taktik Radarını Sergiliyor

TMMR küçük ve hızlı hareket eden hava tehditlerini tespit ediyor.

Leonardo, Eurosatory 2022’de sergilediği yeni Çok Amaçlı Taktik Radar (Tactical Multi-Mission Radar  / TMMR) ile gözetleme görevlerine yönelik çözüm yelpazesini genişletiyor. Küçük boyutlu ve hızlı hareket eden hava tehditlerini tespit etmek, sınıflandırmak ve takip etmek için tasarlanan ve geliştirilen bu yeni aktif faz dizinli radar (AESA), durumsal farkındalığı tam olarak sağlamayı hedefliyor.

Sayısal (dijital) teknolojileri kullanan ve C-bandında çalışan TMMR’nin üzerine inşa edildiği Galyum Nitrür (GaN) teknolojisi, tamamen Leonardo’nun kendi üretim tesislerinde geliştiriliyor ve üretiliyor. Radar, 360°’ye kadar genişletilebilen kapsama alanı ve farklı hedeflere bağlı olarak 7 ila 25 km arasında değişen tespit etme menzili ile asimetrik senaryolarda da görev alabiliyor. TMMR, 50 kg’dan az ağırlığı, küçük boyutu ve düşük enerji tüketimi gerektiren teknolojisi sayesinde, kolayca yer değiştirebiliyor. Fiziksel hareketli parça olmadan pasif soğutmayı kullanan cihaz, zorlu ortamlarda ve kuvvetli rüzgâr, toz ve yağmur gibi hava şartlarında yüksek seviyede güvenilirlik sağlıyor.

TMMR’nin kullanım alanları ise şöyle sıralanıyor:

  • C-UAS (İHA’lara karşı hava savunması)
  • V-SHORAD (Çok kısa menzilli hava savunması)
  • C-RAM (Roket, Topçu ve Havan mermilerine karşı hava savunması)
  • Sınırlar gözetimi
  • Hava savunmasında boşlukların kapatılması
  • Havaalanlarının ve kritik altyapı tesislerinin korunması
  • Araç koruması

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.