Ana Sayfa Haberler Leonardo, Haziran Ayında, Denizcilik Alanında İki Önemli İmza Attı

Leonardo, Haziran Ayında, Denizcilik Alanında İki Önemli İmza Attı

Leonardo, Haziran ayında attığı iki farklı imza ile Danimarka Deniz Kuvvetlerinin gemilerindeki 76/62 Super Rapid (SR) deniz toplarının bakım ve modernizasyonunu üstlendi ve Intermarine ile stratejik iş birliği kurdu.

Leonardo’nun, 9 Haziran’da, Danimarka’nın, savunma alanında tedarik ve lojistik faaliyetlerini yürüten DALO (Danish Defence Acquisition and Logistics Organisation) ile imzaladığı anlaşma; Danimarka Deniz Kuvvetleri envanterindeki bazı platformlarında bulunan, 17 adet 76/62 SR deniz toplarının bakımını ve gelecekteki modernizasyon faaliyetlerini içeriyor. Bu platformlar; Iver Huitfeldt sınıfı fırkateynler, Thetis ve Knud Rasmussen sınıfı karakol gemileri olarak sıralanıyor. Toplam 70 milyon avro değerindeki anlaşma, DALO’nun gelecekteki ihtiyaçlarına göre, çeşitli opsiyonlar da barındırıyor.

Küçük gemiler dâhil olmak üzere, birçok sınıftaki platforma kuruluma uygun olan 76/62 SR deniz topu; kara, deniz ve havadaki tehditlerin önlenmesinde etkili bir rol oynuyor. Yaklaşan füze tehditlerine karşı da etkili olabilen top, hafifliği ve yüksek atım hızı ile üstünlük sağlıyor.

Leonardo’nun Intermarine ile kurduğu stratejik iş birliği ise 18 Haziran’da duyuruldu. İtalya merkezli bir tersane olan Intermarine ile kurulan iş birliği; askeri denizcilik alanında yeni teknolojiler araştırmayı, geliştirmeyi ve bu pazarda yeni iş fırsatları yaratmayı amaçlıyor. İş birliğinin odak noktasını; mayın tarama gemileri, hızlı devriye botları ve hidrografi gemilerinin yeni nesil teknolojiler ile modernizasyonu oluşturuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.