Ana Sayfa Haberler Leonardo Hem İnsanlı Hem de İnsansız Döner Kanatlı Platformlar için Eğitim Verebilen İlk Üretici Oldu

Leonardo Hem İnsanlı Hem de İnsansız Döner Kanatlı Platformlar için Eğitim Verebilen İlk Üretici Oldu

Leonardo, İtalyan Ulusal Sivil Havacılık Kurumundan (Italian National Civil Aviation Authority / ENAC), döner kanatlı insansız hava araçları (İHA) için Yetkili Eğitim Organizasyon Sertifikası aldı. Firma tarafından 25 Mart’ta yapılan açıklamada, Leonardo’nun hem insanlı hem de insansız döner kanatlı hava araçları için eğitim verebilen ilk orijinal ekipman üreticisi (OEM) olduğu vurgulandı.

Bu sertifika ile birlikte, Leonardo, İtalya’nın kuzeyinde bulunan Sesto Calende’deki Helikopter Eğitim Akademisi aracılığıyla -25 kilograma kadar olan- hafif ve ultra hafif kategorisindeki döner kanatlı İHA’lar için eğitim hizmeti verebilecek. Bu sertifika, aynı zamanda Leonardo’nun uluslararası standartlar verdiği eğitim hizmetlerinin çeşitliliği arttıracak. İlk aşamada İtalyan otoriteleri tarafından verilen sertifikanın, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından da 2021 yılında onaylanması bekleniyor. Öte yandan Leonardo, kendi ürünü olan 200 kilogram sınıfındaki AWHERO döner kanatlı İHA için kapsamlı bir eğitim paketi hazırladığını da duyurdu. AWHERO, son olarak, geçtiğimiz yıl, Avrupa ülkelerinin OCEAN 2020 girişimi kapsamında, deniz gözetleme görevlerine yönelik başarılı bir kabiliyet gösterimi yapmıştı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.