Ana Sayfa Haberler Leonardo, İsviçreli Helikopter Üreticisi Kopter’i Bünyesine Kattı

Leonardo, İsviçreli Helikopter Üreticisi Kopter’i Bünyesine Kattı

MSI Dergisi’nin 191’inci sayısında yayımlanan Haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

Leonardo, Lynwood AG ile anlaşma imzalayarak İsviçre merkezli helikopter üreticisi Kopter Group AG’nin (Kopter) tamamını bünyesine kattı. 28 Ocak’ta duyurulan anlaşma ile Leonardo, Kopter’in tek motorlu SH09 modelini, ürün ailesine katmış olacak. Bu satın alma, Leonardo’nun, yeni bir tek motorlu helikopter geliştirmeyi amaçlayan planlanan yatırımının yerini alacak.

Yapılan anlaşma uyarınca, Leonardo, Lynwood AG’ye, 185 milyon dolar ödeyecek. Ayrıca, 2022’den itibaren, SH09 programının çeşitli kilometre taşlarına bağlı ödemeler de gerçekleştirilecek.

Kopter, Leonardo’nun Helikopter Bölümü dahilinde; ancak özerk bir yapıda faaliyetlerine devam edecek. İsviçreli şirketin yetkinliklerinin, yenilikçi hibrit ve elektrikli tahrik çözümleri de dahil olmak üzere, Leonardo’nun gelecekteki ürünlerine katkı sunması hedefleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.