Ana Sayfa Haberler Leonardo LIONFISH Top, Almanya’nın F126 Fırkateynlerinde Görev Yapacak

Leonardo LIONFISH Top, Almanya’nın F126 Fırkateynlerinde Görev Yapacak

Almanya’nın yeni nesil F126 fırkateynleri, Leonardo’nun 12,7 mm’lik LIONFISH Top uzaktan komutalı kulesi ile donatılacak. Leonardo, bu sistemleri, ilk aşamada, 4 adet fırkateyn için teslim edecek. Almanya, opsiyon olarak yer alan 2 fırkateyni daha sipariş ederse bunlar da LIONFISH Top ile donatılacak. Gelişme, Leonardo tarafından 22 Aralık’ta duyuruldu.

Leonardo, imzalanan sözleşme kapsamında, LIONFISH Top uzaktan komutalı kulelerinin yanı sıra bu kulelerin simülatörlerini de teslim edecek. Sözleşme, ayrıca, bakım ve lojistik destek hizmetlerini de içeriyor. Leonardo tarafından yapılan açıklamada, kaç adet LIONFISH Top sistemi teslim edileceği bilgisine yer verilmedi.

LIONFISH Top, LIONFISH ürün ailesinde yer alan 12,7 mm’lik sistemlerden biri. “Top” sürümü, diğer 12,7 mm’lik sürümlerden; 300 kg’nin altındaki ağırlığı, atışa hazır daha çok mühimmat içermesi ve radar izini azaltan tasarımı ile farklılaşıyor.

LIONFISH Top, soğutmalı ya da soğutmasız kızılötesi algılayıcı ile donatılabiliyor. Almanya, tercihini, soğutmalı algılayıcıdan yana kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.