Ana Sayfa Haberler Leonardo OTO 76/62 SR Deniz Topu, Siber Güvenlik Değerlendirmesinden Tam Not Aldı

Leonardo OTO 76/62 SR Deniz Topu, Siber Güvenlik Değerlendirmesinden Tam Not Aldı

Leonardo, Katar’da devam etmekte olan DIMDEX fuarında yaptığı açıklama ile OTO 76/62 SR deniz topunun, ayrıntılı bir siber güvenlik değerlendirme testini başarıyla tamamladığını duyurdu. OTO 76/62 SR, böylece, günümüzde ve gelecekte ortaya çıkabilecek siber tehditlere karşı sağlam bir yapıda olduğunu kanıtladı.

Leonardo’nun OTO 76 mm serisi topları, dünyanın en yaygın kullanılan deniz topları arasında yer alıyor. Türk Deniz Kuvvetlerinin bazı fırkateynleri, korvetleri ve hücumbotları da bu topları kullanıyor. Leonardo, testleri, bu ürün ailesinde yıllar boyunca yaptığı güncelleme ve iyileştirme çalışmaları sonucunda ortaya çıkan en güncel sürümlerde, topun siber tehditlere hedef olabileceğinden hareket ederek başlattı. Özellikle topun tüm işlevlerini kontrol eden konsolun sahip olduğu kritik önem, testlerin kurgulanmasında rol oynadı.

Testlerde, Leonardo’nun belirlediği sıkı gereksinimlerin yanı sıra NIST SP800-53, ISO 15408 ve ISO 27002 standartlarının gereksinimleri de dikkate alındı.

 1,659 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.