Ana Sayfa Haberler Leonardo Türkiye, EYDEP’ten En Yüksek Puan Alan 5’inci Firma Oldu

Leonardo Türkiye, EYDEP’ten En Yüksek Puan Alan 5’inci Firma Oldu

Leonardo Türkiye, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) kapsamında 20-21 Haziran’da yapılan son değerlendirmelerde 100 üzerinden 91,64 puan aldı. Firma, “Üretim ve Tasarım (ES-401)” kategorisinde ‘A seviyesi’ (çok yüksek yetkinlik) sertifikaya hak kazandı. Leonardo Türkiye, elde ettiği değerlendirme puanı sonucunda, Temmuz 2023 tarihine kadar Türkiye genelinde söz konusu denetimden geçen toplam 976 firma arasında en yüksek değerlendirme puanını alan 5’inci isim oldu. 

“Kalite Ve Kurumsal Yapımız Tescillendi”

Leonardo Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sinan Şenol, kalite anlayışı ve kurumsal yapılarının, SSB tarafından EYDEP kapsamında üst düzeyde bir başarı ile tescillenmiş olmasının gururunu yaşadıklarını söyledi. Şenol, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da söz konusu yetkinlikleriyle çalışarak daha büyük başarılar elde etmek istediklerini ifade etti.

1988 yılından bu yana faaliyet gösteren Leonardo Türkiye, taktik ve stratejik haberleşme sistemleri, deniz haberleşme sistemleri, entegre güvenlik sistemleri, hava ve kara platformlarına yönelik aydınlatma sistemleri, kontrol panelleri, aviyonik ekipmanlar ve lojistik destek hizmetleri sunuyor. Firmanın Ankara Gölbaşı’ndaki mühendislik ve üretim tesislerinde, savunma, havacılık ve güvenlik sistemlerine yönelik sistem, donanım, yazılım, mekanik ve optik tasarım ve geliştirme, tedarik, üretim, test, platform kurulum bütünleştirme ve işletime alma, lojistik destek ve proje yönetimi faaliyetlerini gerçekleştiriliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.