Ana Sayfa Haberler Leonardo, Alman F216 Fırkateynlerini Vulcano Topu ile Donatacak

Leonardo, Alman F216 Fırkateynlerini Vulcano Topu ile Donatacak

Alman Deniz Kuvvetleri için Damen tersanesi tarafından inşa edilmekte olan 4 adet F216 sınıfı fırkateynde, Leonardo’nun OTO 127/64 LW Vulcano deniz topu kullanılacak. Damen ile bu konuda bir sözleşme imzalayan Leonardo, gelişmeyi 29 Mart’ta duyurdu. Sözleşme; bakım süreçlerinde sunulacak destekleri, mürettebat eğitimi için kullanılacak simülatörlerin tedarikini ve gemilerde gerçekleştirilecek entegrasyon faaliyetlerini de kapsıyor. Sözleşme kapsamında ayrıca opsiyonel olarak, aynı kullanıcı için inşa edilmesi muhtemel 2 adet ilave geminin donatımı da yer alıyor.

Noorwegen, 13 juni 2016Tijdens de oefening Mjoelner wordt in vlootverband life firing beoefend door onder andere de Zr.Ms. de Ruyter en de Zr. Ms. Tromp. Binnen het vlootverband varen ook Noorse,Deense en een Belgisch schip mee.

İleri teknolojilerle donatılan bir silah sistemi olan OTO 127/64 LW Vulcano deniz topu, atış hassasiyetinden ödün vermeden, 85 km’lik bir menzil sunuyor. Silah sistemi ayrıca hem standart 127 mm’lik mühimmatı hem de Leonardo’nun 2 farklı tipteki 127 mm’lik Vulcano mühimmatını ateşleyebiliyor. Vulcano mühimmat ailesinin 127 mm’lik sürümleri, Guided Long Range (GLR / Güdümlü Uzun Menzilli) ve Ballistic Extended Range (BER / Balistik Arttırılmış Menzilli) mühimmatından oluşuyor.

OTO 127/64 LW Vulcano, Alman Deniz Kuvvetlerinin Baden-Württemberg sınıfı fırkateynlerinde de hâlihazırda kullanılıyor. 4 adet F216 sınıfı fırkateyninin ise kullanıcıya, 2028 ve 2031 yılları arasında teslim edilmesi planlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.