Ana Sayfa Haberler Leonardo’nun PAS 2019 Gündemi Falco Xplorer; Türkiye Gündemi ise Uçuş Eğitimi Oldu

Leonardo’nun PAS 2019 Gündemi Falco Xplorer; Türkiye Gündemi ise Uçuş Eğitimi Oldu

MSI Dergisi’nin 182’nci sayısında yayımlanan PARIS AIR SHOW’ 19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Leonardo, PAS 2019’da, Falco insansız hava aracı ailesinin yeni ve en büyük üyesi olan Falco Xplorer’ın lansmanını gerçekleştirdi. Lansman törenine, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte de katıldı.

Falco Xplorer, halen operasyonel olarak kullanılan Falco EVO’nun iki katı büyüklüğe sahip. Azami kalkış ağırlığı 1,3 ton olan hava aracı, 350 kg’ye kadar faydalı yük taşıyabilecek. 24.000 ft irtifaya kadar çıkabilecek ve 24 saat havada kalabilecek. Uydu üzerinden kontrol edilebilecek Falco Xplorer, elektro-optik ve RF algılayıcıların yanı sıra istihbarat amaçlı faydalı yükler taşıyabilecek.

Falco Xplorer’in lansman törenine, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte (ortada) de katıldı.

Falco Xplorer, Falco ailesinin en büyük üyesi olacak.

 

Leonardo, Falco Xplorer ile ilgili iki noktayı öne çıkartıyor. Birincisi, kullanıcıların, tüm görev sistemini Leonardo’dan tedarik edebilecek olması. Hava aracının yanı sıra faydalı yükler de Leonardo’nun imzasını taşıyor. İkinci nokta ise sistemin, ITAR kısıtlamalarına tabi olmaması.

Leonardo, Falco EVO ile Birleşmiş Milletlere ve Avrupa Birliğine halen kiralama hizmeti veriyor. Firma, Falco Xplorer için de kullanıcılara satışın yanı sıra kiralama hizmeti vermeyi planlıyor. Falco Xplorer, silah taşımak için de uygun olmakla birlikte, henüz bu yönde planlı bir çalışma bulunmuyor.

Falco Xplorer’ın uçuş testleri, önümüzdeki aylarda başlayacak. Hava aracı, İtalyan makamlarınca, kontrollü hava sahasında da uçabilecek şekilde sertifiye edilecek. Leonardo, Falco Xplorer’i, gelecek sene üretime hazır hale getirmeyi hedefliyor.

Hafif muharip uçak sürümü ile sergilenen M-346, Leonardo Grifo-346 radarı ve mühimmat yükü ile dikkat çekti.

 

Leonardo, Yetkin Eğitim Çözümleri Sunuyor

Fuar sırasında görüştüğümüz Leonardo Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Başkan Yardımcısı Italo Rossini, Türkiye ile ilgili gündemleri hakkında bilgi verdi. Leonardo, IDEF 2019’da, Uluslararası Uçuş Eğitim Okulu (International Flight Training School / IFTS)’nu ön plana çıkartmıştı. PAS 2019’da ise bu okulda görev yapan ve yapacak olan M-346 ve M-345 uçaklarını sergiledi. Hafif muharip uçak sürümü ile sergilenen M-346, Leonardo Grifo-346 radarı ve mühimmat yükü ile dikkat çekti. Bu sürüm, aynı zamanda uçağın eğitim işlevlerinin hepsine sahip.

İtalyan Hava Kuvvetlerinden yeni bir sipariş alan M-345, turboprop motorlu eğitim uçaklarına eş değer maliyetlerle sunduğu jet motoru performansı ile ön plana çıktı.

 

İtalyan Hava Kuvvetlerinden yeni bir sipariş alan M-345 ise turboprop motorlu eğitim uçaklarına eş değer maliyetlerle sunduğu jet motoru performansı ile ön plana çıkıyor.

Leonardo; entegre eğitim sistemi ve bu sistemin kullanıldığı M-346 ve M-345 ile aralarında Türkiye’nin de bulunduğu farklı ülkelere, modern bir pilot eğitim mekanizması sunuyor.

 1,177 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.