Ana Sayfa Haberler Loyal Wingman için Test Zamanı

Loyal Wingman için Test Zamanı

Boeing Avustralya tarafından, Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri için yürütülen Loyal Wingman insansız hava aracı (İHA) programında önemli kilometre taşları kaydedilmeye devam ediyor. 4 Mayıs’ta, Boeing’ten yapılan açıklamada, ilk prototipin hazır olduğu belirtildi.

Prototipin hazırlıkları, son dönemde bir şekilde devam ediyordu. Boeing, 9 Nisan’da yaptığı açıklamayla İHA’nın iniş takımlarının ilk entegrasyon testlerinin gerçekleştirildiği duyurmuştu. Prototipin üretiminin tamamlanması ile birlikte programda test aşamasına geçildi. Önümüzdeki süreçte yer testlerini tamamlayacak İHA, bunun ardından ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

Boeing’in ABD dışındaki en büyük İHA yatırımı olan ve Avustralya’da geliştirilen ilk İHA’sı olan Loyal Wingman, diğer uluslararası müşterilerin beğenisine de sunulacak. 11,7 metre uzunluğa sahip ve 2.000 deniz milinden fazla uçabilen Loyal Wingman, üzerine entegre edilebilen sensörler ile istihbarat, keşif-gözetleme ve erken uyarı gibi birçok görevi yerine getirebilecek. Yapay zekâ desteği ile eş güdümlü olarak diğer platformlara refakat etme görevini de icra edebilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.