Ana Sayfa Haberler Loyal Wingman, Kendi İniş Takımlarının Üzerinde

Loyal Wingman, Kendi İniş Takımlarının Üzerinde

Boeing Avustralya tarafından, Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri için yürütülen Loyal Wingman insansız hava aracı (İHA) programında önemli kilometre taşları kaydedilmeye devam ediyor. 9 Nisan’da, Boeing’ten yapılan açıklamada, son olarak İHA’nın iniş takımlarının ilk entegrasyon testlerinin gerçekleştirildiği belirtildi. Ayrıca, İHA’nın güç sistemi de aktif hale getirildi. Yapılan açıklamada, bu başarıların İHA’nın ilk gövdesinin tamamlanmasından sadece birkaç hafta sonra kaydedildiğinin de altı çizildi.

Boeing’in Avustralya’da tasarlanan ve geliştirilen ilk İHA’sı olan Loyal Wingman, diğer uluslararası müşterilerin beğenisine de sunulacak. 11,7 metre uzunluğunda olan ve 2.000 deniz milinden fazla uçabilen bu İHA, farklı tasarımı ile öne çıkıyor. Loyal Wingman, üzerine entegre edilebilen sensörler ile istihbarat, keşif-gözetleme ve erken uyarı gibi birçok görevi yerine getirebilecek. İHA’lar yapay zekâ desteği ile eş güdümlü olarak diğer platformlara refakat etme görevini de icra edebilecekler.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.