Ana Sayfa Özel Dosyalar8'inci DSS Luciad Farkındalığı Arttırdı

Luciad Farkındalığı Arttırdı

MSI Dergisi’nin 153’üncü sayısında yayımlanan ve 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 8’inci Deniz Sistemleri Semineri’ne ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyadaki “Luciad Farkındalığı Arttırdı” başlıklı özel haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Çözümleri, geliştiriciler tarafından, sistem tasarımında birer bileşen olarak kullanıldığı için genellikle son kullanıcılarla doğrudan temas kurmayan Luciad, seminerde, farkındalık arttırdı. Luciad Ülke Satış Müdürü Mehmet Emin Halitligil, “Denizde Gelişmiş Durumsal Farkındalık ve Analiz Araçları için Destek” başlıklı sunumunda, firmanın, denizcilik sektörüne yönelik ürün ve hizmetlerini anlattı.

Luciad, görev kritik alanlarda, yüksek hacimli veri işleyen uygulamalarda kullanılan, coğrafi mekânsal durum farkındalığı (geospatial situational awareness) yazılım bileşenleri geliştiriyor. Bu yazılım bileşenleri, geliştiriciler tarafından, üzerinde çalıştıkları uygulamalara kolaylıkla entegre edilebiliyor. Firma, çözümlerinin teknik yeterliliği ve performansının yanı sıra faaliyete geçtiği 1999 yılından bu yana, hiçbir ürününün desteğini kesmemiş olması ile de öne çıkıyor.

Luciad’ın savunma ve havacılık sektöründeki uluslararası müşterileri arasında; Airbus, BAE Systems, Indra, Leonardo, Lockheed Martin, Navantia, NATO ve Thales de yer alıyor. Türkiye’deki müşterilerinden bazıları ise ASELSAN, AYESAŞ, HAVELSAN, Meteksan Savunma, STM, TÜBİTAK ve YALTES.

Ekim ayında, Luciad cephesinde kurumsal bir gelişme de yaşandı. Firma, Ekim ayında, coğrafi ve endüstriyel kurumsal uygulamalar arasında verimliliği ve kaliteyi arttırmaya yönelik bilgi teknolojileri sağlayan küresel bir kuruluş olan Hexagon AB’nin bir parçası haline geldi.

 4,525 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.