Ana Sayfa Manşet Malezya, Ağır Makineli Tüfek İhtiyacı için SYS’nin CANiK M2 QCB’sini Tercih Etti

Malezya, Ağır Makineli Tüfek İhtiyacı için SYS’nin CANiK M2 QCB’sini Tercih Etti

SYS, standında çok sayıda heyet ağırladı.

Samsun Yurt Savunma (SYS) tarafından üretilen CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfek, Malezya Kara Kuvvetleri envanterine girdi. Firma, gelişmeyi, DSA 2022 fuarıyla ilgili yayınladığı basın bülteniyle duyurdu. SYS ayrıca, fuarda yaptığı görüşmeler sonucunda, Kuala Lumpur’da CANiK Store mağazacılık zincirinin bir şubesinin açılması için de proje başlattı.

CANiK M2 QCB 12,7 mm ağır makineli tüfek

CANiK M2 QCB, Malezyalı bir son kullanıcının envanterine, fuardan kısa bir süre önce ve bir Türk firma tarafından üretilen kara araçlarına entegre edilmiş şekilde girdi. SYS, ilgili silahları, kara aracı üreticisine daha önce teslim etmişti. SYS tarafından, kara aracı üreticisinin kim olduğuna ilişkin bir açıklama ise yapılmadı.

BOMBUS silah podu

Firma, fuarda açtığı stantta, Malezya ve çeşitli bölge ülkelerden 20’nin üzerinde delegasyon ve 25 bine yakın ziyaretçi ağırladı. SYS’nin iştiraklerinden Unidef de fuara SYS ile birlikte katıldı ve fuarda, kendi geliştirdiği BOMBUS silah podunu sergiledi. SYS tarafından yayınlanan basın bülteninde, söz konusu ürünün, Malezya Hava Kuvvetlerinin ve birçok bölge ülkesinin dikkatini çektiği vurgulandı. Bültende ayrıca, bölge ülkeleriyle ön görüşmelere başlayan Unidef’in, kullanıcıya özel entegrasyon çözümlerinin ve titiz mühendislik anlayışının, otoritelerden tam not aldığının altı çizildi.

SYS fuarda, MECANIK aksesuar markasının ve CANiK Store mağaza zincirinin tanıtımını da gerçekleştirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.