Ana Sayfa Haberler Malezya Başbakanı Dr. Mohamad, Türk Savunma ve Havacılık Sektörü Hakkında Bilgi Aldı

Malezya Başbakanı Dr. Mohamad, Türk Savunma ve Havacılık Sektörü Hakkında Bilgi Aldı

Türkiye’de bulunan Malezya Başbakanı Dr. Mahathir Mohamad, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tesislerinde ağırlandı. 25 Temmuz’daki ziyarette, Malezya Başbakanı Dr. Mohamad’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir eşlik etti.

Ziyarette, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından, Malezya ile Türk savunma ve havacılık sanayisi şirketleri arasındaki olası iş birliklerini kapsayan bir sunum gerçekleştirildi. Dr. Mohamad, ANKA, T-129 ATAK ve HÜRKUŞ’un yaptığı uçuş gösterilerini ilgiyle izledi.

TUSAŞ tarafından, 25 Temmuz’da yayınlanan basın bülteninde, Prof. Dr. Demir’in ziyarete ilişkin şu açıklamalarına yer verildi: “Mart ayında Malezya’da düzenlenen LIMA’19 fuarında Sayın Başbakan ülkemiz savunma sanayisine büyük ilgi göstermiş, firmalarımızı tek tek ziyaret etmişti. Bugün gerçekleştirdiği ziyarette de iki ülke savunma sanayi alanındaki iş birliği fırsatlarını konuşma ve kabiliyetlerimizi gösterme imkânı bulduk. Geçmişte olduğu gibi dost ve kardeş ülke Malezya ile stratejik iş birliğimiz artarak devam edecektir.”

 1,027 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.