Ana Sayfa Haberler Malezya, SYS’nin CANiK M2 QCB Ağır Makineli Tüfeğini Tercih Etti

Malezya, SYS’nin CANiK M2 QCB Ağır Makineli Tüfeğini Tercih Etti

Samsun Yurt Savunma (SYS), DSA 2022 ve NATSEC 2022 fuarlarının ardından yayınladığı basın bülteninde, CANiK M2 QCB ağır makineli tüfeğin Malezya Kara Kuvvetleri envanterine girdiğini duyurdu. Firma, ayrıca, Kuala Lumpur’da, CANiK Store mağazacılık zincirinin bir şubesinin açılması için de proje başlattı.

CANiK M2 QCB, Malezyalı kullanıcının envanterine, fuardan kısa bir süre önce ve bir Türk firma tarafından üretilen kara araçlarına entegre edilmiş şekilde girdi. SYS, ilgili silahları, kara aracı üreticisine daha önce teslim etmişti. Kara aracı üreticisinin adına ilişkin bir açıklama ise yapılmadı.

SYS, 28-31 Mart tarihleri arasında, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bir arada düzenlenen DSA2022 ve NATSEC 2022 fuarlarında açtığı stantta, Malezya ve çeşitli bölge ülkelerden 20’nin üzerinde delegasyon ağırladı. Ayrıca firmanın standı, 25 bine yakın ziyaretçi ile fuarın uğrak noktalarından biri oldu.

SYS’nin iştiraklerinden Unidef de fuara SYS ile birlikte katıldı ve fuarda, kendi geliştirdiği BOMBUS silah podunu (gun pod) sergiledi. SYS tarafından konuyla ilgili yayınlanan basın bülteninde, söz konusu ürünün, Malezya Hava Kuvvetleri’nin ve birçok bölge ülkesinin dikkatini çektiği vurgulandı. Bültende ayrıca, bölge ülkeleriyle ön görüşmelere başlayan Unidef’in kullanıcıya özel entegrasyon çözümlerinin ve titiz mühendislik anlayışının, otoritelerden tam not aldığının altı çizildi.

SYS fuarda, MECANIK aksesuar markasının ve CANiK Store mağaza zincirinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Firma, Kuala Lumpur’da CANiK Store’un şubesinin açılması için projelendirme süreciyle ilgili ilk adımları da fuar sırasında attı.

Fuar boyunca CANiK markasının çok başarılı bir sınav verdiğini belirten SYS Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, şunları söyledi: “Türkiye savunma sanayisinin son dönemde dünyanın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği somut iş birliği projelerinden ve mevcudiyetlerinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Biz de CANiK olarak gerek yaptığımız görüşmeler gerekse silah ihracatımızla ülkemizi dünyada gururla temsil etmeye devam ediyoruz. Malezya’da gerçekleştirdiğimiz projeler de buna güzel bir örnek teşkil ediyor. Türkiye ve Malezya arasında güçlü siyasi ve ticari ilişkiler var. Savunma sanayii alanındaki yeni iş birlikleriyle bunu daha da ileriye taşımak için elimizden gelen her desteği sunmaya hazırız.”

 142 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.