Ana Sayfa Haberler Mali Büyükelçisi Coulibaly, GES Mühendislik’in Tesislerini Ziyaret Etti

Mali Büyükelçisi Coulibaly, GES Mühendislik’in Tesislerini Ziyaret Etti

Mali’nin Ankara Büyükelçisi Issa Ousmane Coulibaly, beraberinde Birinci Müsteşar Mahamadoun Kementa ve İkinci Müsteşar Aliou Dioncounda Dembele’nin yer aldığı heyetle, 18 Ekim’de, GES Mühendislik’in üretim ve Ar-Ge tesislerini gezdi.  Ziyarete DEİK Mali İş Konseyi Başkanı Fatih Altunbaş da eşlik etti.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’na (DEİK) üye firmalara yapılan ziyaretler kapsamında gerçekleşen program, GES Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Baytar ile Kurucu Ortakları Gökay Yaşar ve Ersin Özbek’in, büyükelçi ve heyetiyle yaptığı toplantıyla başladı.

GES Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Baytar, Mali’nin Ankara Büyükelçisi Issa Ousmane Coulibaly’e bir plaket takdim etti.

GES Mühendislik’in üretim tesislerini gezen heyete, firmanın ürünleri ve üretim süreçleri hakkında bilgi verildi. Firmanın Ar-Ge tesislerinde ise heyet, GES Mühendislik Kurucu Ortağı Serhat Demir tarafından bilgilendirildi. Demir, GES Mühendislik’in tasarladığı ve ürettiği araç üstü yapılarıyla, otomatik seviyeleme sistemleriyle, anten yükseltme sistemleriyle ve teleskopik mast ürün ailesiyle ilgili bilgiler aktardı.

Büyükelçi Coulibaly, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Elçilik olarak Türkiye ile ülkemiz, Mali Silahlı Kuvvetleri ve Mali savunma ve havacılık sanayisi arasında bir bağlantı olmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda, DEİK Mali İş Konseyi’nin koordinasyonu ile Türkiye’deki kabiliyetleri keşfetmeye başladık. GES Mühendislik’tekiler gibi önemli kabiliyetleri yerinde görüyoruz. Bunun devamında da Afrika’da, belki Mali’den başlayacak ziyaretlerin gerçekleşmesini de hedefliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.