Ana Sayfa Haberler MBDA ve PGZ, Yeni Tank Avcısını Polonya’da Sergiledi

MBDA ve PGZ, Yeni Tank Avcısını Polonya’da Sergiledi

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

MBDA ve PGZ, 3-6 Eylül tarihleri arasında, Polonya’da düzenlenen MSPO 2019 fuarında, Brimstone füzeleri ile donatılmış yeni bir tank avcısı konseptini ilk kez sergiledi. Firmalar ayrıca, fuar sırasında, bu çözümün, hem Polonya’ya hem de diğer ülkelere teklif edilmesine yönelik iş birliği anlaşması da imzaladı. Anlaşma kapsamında, Brimstone füzelerinin, teknoloji transferi yoluyla Polonya’da üretilmesi de mümkün olacak.

Söz konusu tank avcısı çözümü, PGZ bünyesindeki firmalar tarafından üretilebilecek farklı araçlara, MBDA’nın Brimstone füzelerinin entegrasyonundan oluşuyor. Çözüm, Polonya’nın, zırhlı araçları durdurabilecek bir tank avcısına olan ihtiyacına cevaben geliştirildi. MBDA tarafından konu ile ilgili yayınlanan basın bülteninde; uzun menzilleri, her türlü hava şartında görev yapabilmeleri, aktif koruma sistemlerine karşı koyabilmeleri, çoklu atış ve hareket halindeki hedefleri vurabilme kabiliyetleri ile Brimstone füzelerinin bu görevi başarabileceği vurgulandı. Firma tarafından paylaşılan görsellerde ise füzelerin, farklı sayı ve konfigürasyonlarda, farklı araçlar üzerine entegre edildiği görüldü. Araçlar arasında ise BMP serisi zırhlı muharebe araçları ve K-9 kundağı motorlu obüs gövdesi yer aldı.

 1,402 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.