Ana Sayfa Haberler MBDA’in Geliştirdiği MARTE ER Füzesi, İkinci Atış Testini de Başarıyla Tamamladı

MBDA’in Geliştirdiği MARTE ER Füzesi, İkinci Atış Testini de Başarıyla Tamamladı

MSI Dergisi’nin 191’inci sayısında yayımlanan Haber, derginin internet sitesinde paylaşılmıştır:

MBDA’den 12 Şubat’ta yapılan açıklamaya göre, MARTE ER gemisavar füzesinin ikinci test atışı da başarıyla tamamlandı.

Sardunya’daki PISQ test sahasında gerçekleştirilen bu atışta, 2018’in sonunda gerçekleştirilen ilk atıştan farklı olarak, birkaç ek özellik ve işlevsellik test edildi. Bunlar arasında, entegre navigasyon sistemi, füzenin hedefin üzerinden geçerken infilak etmesini sağlayan bir yaklaşmalı tapa sistemi ve geliştirilmiş konfigürasyona sahip silah kontrol ve etkinleştirme sistemi de yer aldı. Fırlatılan füze, MBDA tarafından tasarlanan ve geliştirilen yeni bir arayıcı başlık ile terminal güdümü de içeriyordu.

MBDA, yaptığı açıklamada; atış testinde, 100 kilometrelik bir menzilde bulunan yüzen bir hedefin, “neredeyse sıfır” sapma ile vurulmasına dikkat çekti. Füzenin telemetri ile kaydedilen uçuş verileri de simülasyon sonuçlarıyla çok uyumlu sonuç gösterdi.

MARTE ER’nin, gelecekte, Eurofighter Typhoon’lara entegrasyonu ile bu savaş uçakları da deniz hedeflerine karşı görev yapma yeteneği kazanmış olacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.